elektrotechnik AUTOMATYK
Reklama
Reklama

Kamizelki ochronią pracowników przed robotami

Amazon
Reklama
Reklama

Nie jest tajemnicą, że praca w magazynach Amazon nie należy do łatwych. Teraz okazuje się, że może być ona nawet niebezpieczna. W niektórych oddziałach w USA dochodzi do konfliktów na linii współpracy człowieka z robotami.

TechCrunch informuje, że  firma Amazon musiała opracować rozwiązania chroniące pracownika przed robotami. Zdecydowano się na zaprojektowanie kamizelki. Kamizelka ta wysyła sygnały do ​​pobliskich robotów, nakazując im zwolnienie, aby uniknąć kolizji. Pozwala ona robotom wykryć człowieka i zmienić jego trasę, tak aby uniknąć konfliktu z człowiekiem.

Reklama

W przeszłości zdarzały się incydenty między robotami a pracownikami magazynu. Na przykłąd w grudniu robot uszkodził się w magazynie Amazon w New Jersey puszkę sprayu i ranił jednocześnie dziesiątki pracowników w pobliżu.

O zagrożeniach przy współpracy człowieka z robotem mówi się coraz więcej. Czy pomysły opracowane przez Amazona okażą się skuteczne?

Reklama

Źródło: TechCrunch

Reklama

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama