Jubileuszowe targi ENEX już na początku marca

Jubileuszowe targi ENEX już na początku marca Targi Kielce

Prezentacje najnowszych energooszczędnych i ekologicznych technologii, gra miejska z atrakcyjnymi nagrodami i turniej instalatorów fotowoltaiki na żywo  – to część atrakcji, jakie zaplanowano podczas jubileuszowych targów ENEX, które odbędą się od 8 do 9 marca 2023 r. w Targach Kielce.

Od 8 do 9 marca 2023 r. Targach Kielce pojawi się ponad 200 wystawców z 12 krajów (Polski, Czech, Austrii, Grecji, Holandii, Niemiec, Węgier, Wielkiej Brytanii, Chin, Sri Lanki, Singapuru i Turcji). Nie zabraknie także najważniejszych instytucji branżowych podejmujących różne działania i inicjatywy proekologiczne. W 7 halach wystawienniczych kieleckiego ośrodka zaprezentują się wiodące firmy z branży oferujące m.in. ekologiczne urządzenia i nowoczesne systemy grzewcze oraz wentylacyjne, producenci, instalatorzy i dystrybutorzy najnowszych rozwiązań fotowoltaicznych, kopalnie surowców mineralnych i spółki zrzeszające przedsiębiorstwa z sektora górniczego, hutniczego czy energetycznego, a także przedstawiciele salonów samochodowych prezentujący najnowsze modele aut elektrycznych.

Miasto z energią – MiastOZE 2023

Zwiedzający targi ENEX będą mogli wybrać się do Miasta z Energią (MiastOZE) – wielkiej strefy wystawienniczej GLOBEnergia, gdzie zaprezentuje się ponad 30 wiodących firm w branży oferujących najnowocześniejsze urządzenia dostępne na rynku. W trakcie dwóch dni targów nie zabraknie premier produktowych najnowszych rozwiązań z obszaru OZE.

Ogólnopolskie Forum Pomp Ciepła oraz Forum Fotowoltaiki i Magazynowania Energii SOLAR +

W trakcie pierwszego dnia targów ENEX w strefie MiastOZE zaplanowano XVI Forum Pomp Ciepła, które będzie okazją do poznania nowości technicznych i produktowych z branży pomp ciepła i techniki grzewczej, możliwości dofinansowań na ten rodzaj technologii oraz wymiany doświadczeń branży instalacyjnej. Spotkanie zakończy się rozstrzygnięciem konkursu „Dobre Praktyki w Dobrych Rękach”. Przedstawiciele branży fotowoltaicznej i kolektorów słonecznych, inwestorzy, przedstawiciele władz samorządowych oraz pasjonaci energetyki słonecznej mogą wziąć udział w Forum Fotowoltaicznym Solar+, które odbędzie się 9 marca 2023 r. To ogólnopolska konferencja poświęcona branży PV, kwestiom związanym z przyszłością fotowoltaiki w Polsce, czy dynamicznym rozwojem magazynów energii. Udział w forum jest bezpłatny po wcześniejszej rejestracji.

Konferencja Energia PL

Wszystkie osoby zainteresowane najnowszymi trendami, projektami i rozwiązaniami w dziedzinie magazynów energii zapraszamy do udziału w V edycji konferencji Energia PL, która odbędzie się pierwszego dnia targów. Spotkanie przeprowadzone zostanie w czterech grupach tematycznych: prawo, systemy zarządzania energią, produkty finansowe oraz przykłady rynkowych realizacji i magazynów energii. Wśród prelegentów są: prawnicy, eksperci w zakresie energetyki rozszerzonej i magazynów energii, eksperci ds. efektywności energetycznej w budynkach oraz eksperci ds. energii i technologii wodorowych

„Instalator Roku” – turniej dla najlepszych firm wykonawczych w branży fotowoltaicznej w Polsce

Firma Corab organizuje turniej skierowany dla najlepszych firm wykonawczych w branży fotowoltaicznej w Polsce, które będą walczyły o tytuł „Instalatora Roku 2023” oraz bardzo atrakcyjne nagrody w trakcie targów. Celem organizatorów jest znalezienie najskuteczniejszych praktyk przy montażu fotowoltaiki oraz wyłonienie ekipy instalatorów, którzy sprawnie przygotowują do działania instalację fotowoltaiczną.

Źródło: Targi Kielce

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

elektrotechnik AUTOMATYK 4-5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę