Joerg Theis pokieruje B&R

Nowy prezes B&R ABB

Decyzją ABB Joerg Theis z dniem 1 kwietnia 2021 r obejmie stanowisko prezesa Dywizji Automatyki Maszyn ABB (B&R). Zastąpi on Clemensa Sagera, który zarządzał Dywizją tymczasowo, od 1 stycznia 2021 r.

Theis ma za sobą 23 lata pracy w ABB. Posiada duże doświadczenie w automatyzacji procesów i zakładów w branży dóbr konsumpcyjnych, farmaceutycznej, żywności i napojów, branż hybrydowych oraz w motoryzacji – głównie w zakresie rozwoju oferty usług cyfrowych.

Mieszkał i pracował w Europie oraz Azji, a ostatnio pełnił funkcję szefa Dywizji Automatyki Procesowej ABB dla branż energetycznych, z siedzibą w Singapurze. Obecnie Theis planuje relokację z Singapuru do centrali B&R w Eggelsbergu (Austria). Theis ma dyplom inżyniera chemika Fachhochschule Aachen (Niemcy). Jest obywatelem Niemiec. Ma żonę oraz dwójkę dzieci.

Źródło: ABB

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Zobacz również

elektrotechnik AUTOMATYK 4-5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę