Inżynier 4.0 ma swoje święto w kalendarzu

Astor

Matematycy, dzieci, boty, programiści i liczba pi – dedykowane im dni funkcjonują już w kalendarzu oryginalnych świąt. A co ze specjalistami w zakresie projektowania systemów IT, big data oraz przetwarzania danych? Co z ekspertami automatyzującymi pracę linii produkcyjnych, a także koordynatorami działań robotów? Firma ASTOR otwarcie docenia ich rolę i ogłasza 14 grudnia Dniem Inżyniera 4.0.

– Datę świętowania Dnia Inżyniera 4.0 wybraliśmy nieprzypadkowo. 14 grudnia 1987 r. powołaliśmy do życia spółkę, która dała początek ASTOR-owi – mówi Stefan Życzkowski, prezes zarządu ASTOR.

Ogłoszenie Dnia Inżyniera 4.0 to symboliczny ukłon w stronę specjalistów, którzy na co dzień pracują w warunkach dokonującej się rewolucji technologicznej oraz systematycznego wprowadzania założeń Przemysłu 4.0. Nowe święto jest także odpowiedzią na obserwowane coraz większe zainteresowanie samorozwojem i chęcią poszerzania zawodowych (i nie tylko) horyzontów. Eksperci ASTOR zauważają w tym trendzie dużą szansę dla inżynierów, przekonując ich, że rozwój to najważniejsza determinanta sukcesu zawodowego, a także doskonalenia człowieka jako jednostki.

Wdrożenie koncepcji Przemysłu 4.0 nie jest możliwe bez ludzi. Stawiając ich w centrum zainteresowań, firma ASTOR opracowała whitepaper „Inżynierowie Przemysłu 4.0. [Nie]gotowi do zmian?”. Dokument prezentuje m.in. wyniki badania podejmującego zagadnienie: czy polskie firmy rozwijają kompetencje inżynierów? Szeroko scharakteryzowana została sylwetka Inżyniera 4.0 – jego kompetencje miękkie, biznesowe, a także nowe zawody, które czekają na niego na rynku pracy.

Źródło: Astor

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę