Innowacyjne rozwiązania napędowe do intralogistyki

Innowacyjne rozwiązania napędowe do intralogistyki Nord Drivesystems

Firma Nord Drivesystems zaprezentuje innowacyjne rozwiązania napędowe do intralogistyki. Zrobi to na targach LogiMAT w Stuttgarcie, które odbędą się od 31 maja do 2 czerwca 2022 r.

Specjalistyczna wystawa LogiMAT w Stuttgarcie oferuje kompleksowy przegląd rozwiązań na rynek intralogistyki i zarządzania procesami. Jako jeden z liderów rynku techniki napędowej, firma Nord zaprezentuje tu swoje rozwiązania dla przemysłu. Do najważniejszych należy zaliczyć rewolucyjny, opatentowany motoreduktor DuoDrive, bardzo wydajny silnik synchroniczny IE5+, zdecentralizowaną przetwornicę częstotliwości Nordac ON/ON+ oraz inteligentny system konserwacji, zgodny z koncepcją Industry 4.0.

Nowoczesne, zautomatyzowane systemy intralogistyki stawiają wysokie wymagania napędom stosowanym w przenośnikach poziomych i pionowych. Firma Nord Drivesystems dostarcza innowacyjne rozwiązania napędowe łączące ekonomiczną konstrukcję z dużą niezawodnością. DuoDrive wyznacza nowe standardy w intralogistyce. Ten innowacyjny, opatentowany motoreduktor zawiera silnik synchroniczny IE5+ o dużej sprawności, zintegrowany w jednej obudowie z jednostopniową przekładnią walcową. Taka konstrukcja gwarantuje nie tylko małe wymiary i minimalną emisję hałasu, ale też dużą gęstość mocy i wysoką sprawność energetyczną systemu. W połączeniu z prostym rozruchem plug-and-play, DuoDrive zapewnia znaczną redukcję całkowitego kosztu posiadania (TCO) w porównaniu z innymi systemami napędowymi.

Zdecentralizowany przemiennik częstotliwości Nordac ON/ON+ został opracowany przez firmę Nord specjalnie z myślą o zastosowaniach w przenośnikach poziomych. Wbudowany interfejs Ethernet, wiele dostępnych złącz i małogabarytowa konstrukcja sprawiają, że nadaje się on idealnie do zdecentralizowanych aplikacji w intralogistyce. Może być montowany bezpośrednio na obudowach napędów i nadaje się do pracy w systemach o mocy do 1,0 kW. W połączeniu z silnikiem synchronicznym IE5+ (Nordac ON+) zapewnia dużą sprawność energetyczną systemu.

Unikanie przestojów jest jednym z najważniejszych zagadnień w intralogistyce. Aby zwiększyć dostępność systemu, firma Nord opracowała inteligentny system monitorowana stanu dla konserwacji zapobiegawczej. Sterownik PLC zintegrowany w przemiennikach częstotliwości Nord może przetwarzać dane z podłączonych czujników i siłowników, inicjować autonomiczne sekwencje sterowania oraz przesyłać dane napędów i aplikacji do centrum sterowania, komponentów sieciowych lub do aplikacji w chmurze. Pozwala to na ciągłe monitorowanie stanu, a tym samym stanowi podstawę koncepcji konserwacji predykcyjnej i optymalnego wymiarowania instalacji. Niedopuszczalne stany robocze można rozpoznać odpowiednio wcześnie, aby uniknąć nieplanowanych przestojów, a konserwacja staje się predykcyjna.

Te i inne rozwiązania napędowe zostaną zaprezentowane przez Nord Drivesystems na targach LogiMAT w Stuttgarcie, które odbędą się od 31 maja do 2 czerwca 2022 r. Przedstawiciele firmy będą dostępni na stoisku D10 w hali 03.

Źródło: Nord Drivesystems

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

elektrotechnik AUTOMATYK 4-5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę