Innowacyjne rozwiązania HMI: Stacje operatorskie serii VisuNet FLX

Rozwiązania HMI: Stacje operatorskie serii VisuNet FLX Pepperl+Fuchs

Firma Pepperl+Fuchs rozszerza serię stacji operatorskich VisuNet FLX do wymagających zastosowań, zamykanych w wytrzymałych, aluminiowych obudowach, przystosowanych do użytku na zewnątrz budynków oraz wyposażonych w zintegrowany czytnik RFID.

Wytrzymała, aluminiowa obudowa do pracy w trudnych warunkach środowiskowych

Rodzinna firma Pepperl+Fuchs z Mannheim powiększa ofertę stacji roboczych operatorskich i monitorujących serii VisuNet FLX o nowe wersje, przeznaczone do pracy na zewnątrz budynków w rozszerzonym zakresie temperatury od -20 do +50°C. Zawierają one optymalnie zaprojektowany radiator i oferują wyjątkową odporność na trudne warunki środowiskowe. Ich mała masa ułatwia instalację, dzięki wielu opcjom montażu.

Innowacyjne rozwiązania HMI: Stacje operatorskie serii VisuNet FLX zdjęcie w treści artykułu

Stacje serii VisuNet FLX zawierają wyświetlacz zespolony optycznie (optically bonded), zapewniający bardzo dobrą czytelność w bezpośrednim świetle słonecznym. W razie potrzeby, może on zostać wyposażony w różnego typu elementy zacieniające. Integracja opcjonalnego czytnika RFID ułatwia uwierzytelnianie użytkownika, przyczyniając się do poprawy bezpieczeństwa w środowiskach przemysłowych.

Duża wydajność i zdolność adaptacji

Platforma VisuNet FLX HMI oferuje różnorodne opcje konfiguracyjne. Stacje tej serii są dostępne jako kompletne systemy HMI z obudową aluminiową lub ze stali nierdzewnej do montażu panelowego lub jako komputery typu box z wyświetlaczami o przekątnej 15,6, 19 lub 21,5 cala (39,6 cm, 48,3 cm lub 54,6 cm). W zależności od wymagań, jednostkę obliczeniową można skonfigurować jako zdalny monitor, komputer PC z mikroprocesorem i5 i maksymalnie 16 GB pamięci RAM lub jako monitor lokalny.

Innowacyjne rozwiązania HMI: Stacje operatorskie serii VisuNet FLX zdjęcie w treści artykułu

Zdalne monitory są wyposażone w najnowszą generację oprogramowania sprzętowego VisuNet RM Shell 6 dla rozwiązań typu thin client i pracują pod kontrolą systemu operacyjnego Windows 10 IoT Enterprise LTSC 2021. Umożliwia to dostęp do zwirtualizowanego systemu kontroli procesów i systemów realizacji produkcji (MES). Oprogramowanie firmware obsługuje wszystkie popularne protokoły obsługi zdalnej, w tym Microsoft RDP i VNC, a także przeglądarki internetowe, takie jak Google Chrome i Microsoft Edge. Dzięki dodatkowemu oprogramowaniu VisuNet Control Center, wszystkie urządzenia thin client, oparte na RM Shell, mogą być centralnie zarządzane, aktualizowane i kontrolowane, co oszczędza czas potrzeby na dojazd do poszczególnych urządzeń.

Źródło: Pepperl+Fuchs

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

elektrotechnik AUTOMATYK 4-5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę