elektrotechnik AUTOMATYK
Reklama
Reklama

Hymon przewiduje wzrost sprzedaży instalacji PV

Pixabay
Reklama
Reklama

Hymon, działający w branży PV, przewiduje wzrost sprzedaży instalacji fotowoltaicznych o jedną trzecią dzięki współpracy z koncernem Blaupunkt, który wchodząc na polski rynek fotowoltaiki zaoferuje panele, inwertery i magazyny energii. Moduły będą w całości opierały się na najnowszej technologii podłoży krzemowych M-10.

Według najnowszego badania, przeprowadzonego przez Instytut Energetyki Odnawialnej na potrzeby raportu „Rynek fotowoltaiki w Polsce 2021”, w ciągu ostatnich lat udział w sprzedaży modułów monokrystalicznych wzrósł do 98% rynku, niemal wypierając moduły polikrystaliczne.

Hymon współpracuje z koncernem Blaupunkt

Reklama

Blaupunkt wchodzi na nasz rynek, oferując wyłącznie moduły monokrystaliczne, opierające się na technologii podłoży krzemowych M-10, która zastępuje przestarzałą technologię M-6 i jest uznawana za przyszłość mówi Damian Krzaczek, wiceprezes spółki Hymon. ‒ Rozwiązanie gwarantuje większą wydajność i moc instalacji fotowoltaicznych ‒ dodaje.

Hymon wybrał urządzenia Blaupunkta po przeanalizowaniu oferty 700 producentów. Panele fotowoltaiczne, konwertery i magazyny energii przeszły specjalistyczne testy, przeprowadzone w Laboratorium Badawczym należącym do spółki.

Moduły z opatentowaną technologią

Moduły posiadają opatentowaną technologię, która pozwala osiągać większą wydajność przy słabszym oświetleniu w porównaniu z innymi produktami o podobnej mocy ‒ wyjaśnia Krzaczek. ‒ Dzięki jej zastosowaniu panele mają niższą rezystencję obwodów wewnętrznych.

Reklama

Oferowane będą panele o mocy 400 Wp i 450 Wp, na podłożach krzemowych M10, z osiąganą sprawnością na poziomie 20,5-20,8%. Dodatkowym wyznacznikiem jakości modułów Blaupunkta jest 15-letnia gwarancja. W falownikach zastosowano najnowsze rozwiązania technologiczne, dzięki którym udało się obniżyć ich wielkość, zachowując jednocześnie sprawność na poziomie 99%. Wkrótce Hymon wprowadzi również falowniki hybrydowe oraz współpracujące z nimi banki energii marki Blaupunkt.

‒ Dzięki pozyskaniu nowego partnera biznesowego rozszerzamy zakres oferty o pompy ciepła, w których zastosowano komponenty od znanych producentów, jak: Hitachi, Danfoss i Grundfos, oraz autorskie rozwiązania elektronicznedodaje wiceprezes Krzaczek.

Tarnowska spółka, która w ubiegłym roku osiągnęła przychody wysokości 306 mln PLN, a w tym roku planuje zwiększyć je do 500 mln, będzie wyłącznym dystrybutorem urządzeń PV produkowanych przez Blaupunkta. Jako jedyna w Polsce wprowadzi je do sprzedaży na początku czerwca.

Źródło: Hymon

Reklama

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama