Grodno prognozuje wzrost przychodów w roku obrotowym 2018/19

pixabay

Spółka Grodno przedstawiła szacunkowe wyniki za rok obrotowy zakończony 31 marca 2019 r., wykazując 489,4 mln zł skonsolidowanych przychodów oraz 8,2 mln zł zysku netto.

Wzrost skonsolidowanych i jednostkowych przychodów Grodna był rezultatem rozwoju sieci sprzedaży i zwiększenia liczby oddziałów, a także rozbudowy oferty usługowej i asortymentowej. Cała grupa posiada obecnie 87 oddziałów (wobec 81 przed rokiem) i jest jedną z największych w Polsce sieci hurtowni elektrotechnicznych.

Na wzrost sprzedaży wpłynęła także korzystna koniunktura rynkowa. Wg GUS branża budowlano-montażowa wrosła w 2018 r. o 17,9% rdr, natomiast w miesiącach styczeń-marzec 2019 r. o 9,4% rdr. - Za nami bardzo udany rok, w którym rozwijaliśmy się zgodnie z przyjętymi założeniami strategicznymi. Wykazaliśmy też zadowalający wynik finansowy, który obciążony był jednak kosztami w zakresie prowadzonych działań akwizycyjnych. Obecnie silnie koncentrujemy się na zwiększaniu udziałów w rynku, dlatego sprzedaż Grupy wykazuje tymczasowo wyższą dynamikę w stosunku do wyników – wyjaśnił Andrzej Jurczak, prezes Grodna.

Konsolidacja branży poprzez przejęcia mniejszych, dobrze prosperujących sieci hurtowni pozostaje jednym z kluczowych elementów strategii Grodna. W grudniu 2018 r. spółka zrealizowała swoja ósmą i największą jak do tej pory akwizycję, związaną z zakupem spółki Magma, posiadającej 8 hurtowni elektrotechnicznych w północno-zachodniej Polsce. Dane spółki konsolidowane są od 31 grudnia 2018 r. - Magma to dla nas bardzo atrakcyjna spółka, o solidnych fundamentach i stabilnej bazie klientów. Podmiot jest obecnie integrowany logistycznie i operacyjnie w strukturach Grupy Grodno. Nie jest to pierwszy raz kiedy przeprowadzamy ten proces, mamy duże doświadczenie w podobnych integracjach, dlatego wdrożenie Magmy przebiega sprawnie – skomentował Andrzej Jurczak. Opublikowane wyniki finansowe stanowią szacunki uzyskane w trakcie przygotowywania sprawozdania finansowego. W wyniki, które zostaną opublikowane ostatecznie w raporcie rocznym 11 lipca mogą odbiegać od powyżej przedstawionych wielkości.

Źródło: Grodno

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę