Google wyda 2 miliardy USD na infrastrukturę energii odnawialnej

Tauron

Wysiłki Google na rzecz zrównoważonego rozwoju zrobiły duży krok naprzód - firma poinformowała, że ​​wyda rekordową kwotę 2 miliardów dolarów na budowę infrastruktury energii odnawialnej. Umowa obejmuje zakup energii z 720 MW farm słonecznych w trzech stanach w USA, 125 MW w Chile, Ameryce Południowej i 793 MW energii odnawialnej zakupionej w krajach europejskich, w tym w Finlandii, Szwecji, Belgii i Danii.

Firmy technologiczne w pełni popierają sytuację a Amazon dokonuje znacznych inwestycji. Google natomiast ogłasza „największy korporacyjny zakup energii odnawialnej w historii”.

Reklama

- Zrównoważony rozwój był jedną z podstawowych wartości Google od naszych najwcześniejszych dni. Przez lata ciężko pracowaliśmy, aby zmniejszyć ślad węglowy naszych działań, budować produkty z myślą o ludziach i planecie oraz wprowadzać zmiany na dużą skalę w naszych łańcuchach dostaw - powiedział prezes Google Sundar Pichai.

Rekordowy zakup obejmuje 18 nowych umów energetycznych, które dodadzą prawie 1600 MW do portfela energii odnawialnej Google, zwiększając ją do 5500 MW (wzrost o 40%). Umowy obejmują projekty związane z energią słoneczną i wiatrową, które obecnie stanowią łącznie 52 jednostki i są rozłożone na kontynenty Ameryki, Ameryki Południowej i Europy.

Reklama

Źródło: TechCrunch

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę