Fronius rusza z nową kampanią informacyjną

Fronius rusza z nową kampanią informacyjną Fronius

W kolejnych latach wybór odpowiedniego falownika może mieć coraz większe znaczenie dla instalatorów – wskazuje firma Fronius, która rozpoczyna nową kampanię informacyjną „Falownik nie ma znaczenia?”, dotyczącą kwestii istotnych przy dobrze falownika. Jak oceniają eksperci Fronius Polska, obecnie ważną rolę odgrywają nie tylko sprawy jakości urządzeń i oferowanych funkcji, ale też np. wsparcie techniczne, szkolenia, bezpieczeństwo danych i miejsce produkcji.

Kampania informacyjna „Falownik nie ma znaczenia?” została zainicjowana w marcu br. przez markę Fronius Solar Energy, światowego producenta urządzeń fotowoltaicznych. Lider branży PV zamierza koncentrować uwagę na znaczeniu doboru falownika dla systemu fotowoltaicznego.

Falownik to nie tylko urządzenie

Eksperci Fronius Polska wskazują, że w obecnych czasach i przy obecnym rozwoju technologii sprawa wyboru optymalnego falownika staje się coraz bardziej istotna. Nowa kampania, która będzie prowadzona w najbliższych miesiącach, służyć ma przede wszystkim zwiększaniu świadomości wśród kontrahentów i prezentowaniu zalet nowych rozwiązań.

W ramach nowej kampanii zamierzamy zwrócić większą uwagę na szersze spektrum kwestii związanych ze znaczeniem wyboru falownika, które nie zawsze są w pełni uwzględniane przez instalatorów. W praktyce dobry falownik to nie tylko jakość samego urządzenia czy oferowane funkcjonalności, ale również cały szereg pobocznych kwestii. Istotne znaczenie ma też bowiem np. poziom oferowanych szkoleń dla instalatorów czy stopień bezpieczeństwa przechowywanych danych – mówi Maciej Piliński, Dyrektor Solar Energy w firmie Fronius Polska. 

Nowe technologie, czyli falowniki przyszłości

Kampania będzie skupiać się m.in. na nowatorskich rozwiązaniach dotyczących falowników i korzyściach, jakie ze sobą niosą. Eksperci Fronius Polska wskazują np. na technologię aktywnego chłodzenia, funkcję ciągłego monitorowania stanu instalacji (Solar.web) oraz technologię wykrywania i przerywania łuku elektrycznego (Arc Guard).

Aktualnie producent wprowadza na rynek także innowacyjny falownik GEN24. Jest to falownik dla właścicieli domów, który zapewnia optymalne bezpieczeństwo i możliwości uzyskania wysokiego stopnia zużycia energii na potrzeby własne domu z energii słonecznej. Co ważne, dzięki zastosowanym przez firmę Fronius rozwiązaniom urządzenie to może w każdej chwili stać się falownikiem hybrydowym GEN24 Plus z opcjonalną funkcją pełnego zasilania rezerwowego.

Szkolenia dla instalatorów falowników

Z kampanią „Falownik nie ma znaczenia?” łączy się także udoskonalona koncepcja szkoleń marki Fronius. Obecnie jej główny element to praktyczne szkolenia, które organizowane są w odpowiednio przystosowanych laboratoriach w Gliwicach i Gdańsku. Program zajęć przewiduje przygotowanie instalatorów do montażu, konfiguracji oraz obsługi wszystkich nowych rozwiązań marki.

Fronius rusza z nową kampanią informacyjną zdjęcie w treści artykułu

Źródło: Fronius

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

elektrotechnik AUTOMATYK 4-5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę