Flir z nową kamerą termowizyjną TG267

Flir

Firma Flir ogłosiła wprowadzenie na rynek kamery termowizyjnej FLIR TG267 dla elektryków, techników HVAC/R, inspektorów budowlanych i inżynierów-mechaników. Dodatek oferuje zwiększoną czułość i rozdzielczość, co pomaga profesjonalistom znacznie skrócić czas diagnostyki i szybciej rozpocząć naprawy.

Wszechstronny i wytrzymały model FLIR TG267 umożliwia profesjonalistom kontrolę sprzętu i identyfikację problemów z bezpiecznej odległości poprzez wizualizację gorących i zimnych punktów, które mogą wskazywać na poważniejsze problemy. Użytkownicy mogą rozwiązywać problemy z wadliwymi systemami od połączeń elektrycznych po awarie mechaniczne w zakresie temperatur od -25 do 380°C, a następnie dostarczać klientom raporty ze zdjęciami dokumentującymi naprawę.

Model TG267 umożliwia dodatkowo pomiar styków za pomocą termopary z sondą typu K do odczytu temperatury. Kamera FLIR TG267 została zbudowana na podstawie detektora podczerwieni FLIR Lepton o rozdzielczości 160×120 i wyposażona w opatentowane algorytmy przetwarzania obrazu zapewniające najwyższą jakość obrazów. Opatentowana przez Flir technologia Multi Spectral Dynamic Imaging (MSX™) z dwiema kamerami uwypukla szczegóły z wbudowanej kamery wizualnej na całych obrazach termowizyjnych w celu poprawy ostrości i perspektywy.

Model FLIR TG267 jest wyposażony w wielopunktowy wskaźnik laserowy do wyraźnego wskazywania mierzonego obszaru oraz jasną latarkę LED do pracy w ciemnych, trudno dostępnych miejscach. Technologia Bluetooth Low Energy (BLE) umożliwia użytkownikom łatwe przesyłanie obrazów i danych na urządzenia mobilne w celu udostępniania i generowania raportów. Model TG267 przechowuje do 50 000 obrazów, które użytkownicy mogą odtwarzać na 2,4-calowym kolorowym wyświetlaczu, który jest bardziej wyrazisty i o 80% większy niż w poprzednich modelach. Dzięki akumulatorowi litowo-jonowemu kamera działa przez 5 godzin ciągłego użytkowania. Będzie można ją kupić online i za pośrednictwem autoryzowanych dystrybutorów Flir w czwartym kwartale 2019 r.

Źródło: Flir

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę