Faulhaberstrasse – droga ku przyszłości

Faulhaberstrasse – droga ku przyszłości Faulhaber

Z okazji 75-lecia działalności firmę Faulhaber spotkało szczególne wyróżnienie ze strony gminy Schönaich: od 1 listopada ulica prowadząca do zakładu będzie nosić nazwę Faulhaberstraße, a budynek firmy otrzyma numer 1.

Historia firmy Faulhaber od samego początku była ściśle związana z gminą Schönaich. Po założeniu firmy „Feinmechanische Werkstätten” w 1947 r. jej właściciel, dr Fritz Faulhaber senior, i jego pierwsi pracownicy korzystali początkowo z budynku przy ul. Im Vogelsang, zanim w 1960 r. przenieśli się do hali obok domu dr. Faulhabera przy ul. Johann-Sebastian-Bach-Weg. Na początku lat 90. firma Faulhaber wprowadziła się do nowo wybudowanego budynku w miejscu obecnej siedziby.

Faulhaberstrasse – droga ku przyszłości zdjęcie w treści artykułu

Można powiedzieć, że chcemy scementować nasze więzi na zawsze – z tymi słowami burmistrz Schönaich, Anna Walther, odsłoniła tablicę z nazwą nowej ulicy w obecności ponad 1000 uczestników obchodów 75-lecia firmy we wrześniu 2022 r.

Pani burmistrz wyraziła wdzięczność za przywiązanie firmy Faulhaber do lokalnych korzeni oraz uznanie dla jej międzynarodowych sukcesów w branży technologicznej i nazwała firmę dumą gminy. Szczególnie podkreśliła to, że firma Faulhaber jest partnerem godnym zaufania, który nie unika odpowiedzialności. Jako przykłady Anna Walther wymieniła społeczne zaangażowanie firmy związane z posiłkami dla seniorów w Schönaich i bankiem żywności w Sindelfingen. Podkreśliła działania firmy na rzecz zrównoważonego rozwoju, stwierdzając, że Faulhaber jako jedna z pierwszych niemieckich firm prowadzi w swoim zakładzie w Schönaich produkcję w sposób neutralny dla klimatu.

Ponadto nazwa nowej ulicy reprezentuje skupienie się na przyszłościowych technologiach i rozwiązaniach w zakresie napędów.

Faulhaberstraße – droga ku przyszłości – ponieważ to tym firma Faulhaber zajmuje się już od 75 lat – powiedziała pani burmistrz.

Źródło: Faulhaber

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

elektrotechnik AUTOMATYK 4-5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę