Farnell rozszerza ofertę produktów firmy XP Power

Farnell

Firma Farnell poszerzyła swoją ofertę produktów o nowe podzespoły marki XP Power. Przeznaczone są one głównie dla inżynierów-konstruktorów, pracujących nad różnymi aplikacjami, w tym przede wszystkim w branży przemysłowej i medycznej.

XP Power to wiodący dostawca rozwiązań pozwalających na przetwarzanie mocy. W swojej ofercie ma m.in. zasilacze AC/DC, przetwornice stałoprądowe oraz przetwornice DC/DC dla wysokich napięć. Farnell gromadzi w swoich magazynach obecnie ponad 4500 różnych podzespołów tej firmy, a w tym zasilacze, komponenty redukujące zjawiska EMC i RFI, zapewniając przy tym niezrównany poziom wsparcia technicznego i pomocy dla klientów.

Do produktów firmy XP Power należą m.in. układy mocy, zaaprobowane do zastosowań w aplikacjach medycznych, zarówno w otoczeniu pacjentów, jak i w środowisku laboratoryjnym. Ponadto wśród ważnych cech tych komponentów należy wymienić zgodność z wymogami klasy II dla urządzeń opieki domowej oraz zastosowanie wysoce sprawnych konstrukcji chłodzonych bez potrzeby wymuszania obiegu powietrza, co zapewnia bardzo cichą pracę i ma duże znaczenie w zastosowaniach w urządzeniach umieszczanych w pobliżu pacjentów. Warto też wspomnieć o przetwornicach stałoprądowych, które zostały pomyślnie przetestowane pod kątem zastosowań w defibrylatorach. Na potrzeby rynku przemysłowego, XP Power tworzy rozwiązania mocy stosowane w automatyce przemysłowej, sprzęcie do automatycznych testów, sterowaniu procesami, aparaturze kontrolno-pomiarowej, oprzyrządowaniu, urządzeniach przeznaczonych do pracy w niebezpiecznym środowisku, a także w systemach transportowych oraz obronnych.

Produkty marki XP Power cechują się wysoką wydajnością i niezawodnością, a zarazem spełniają wymagania najnowszych standardów bezpieczeństwa, zachowując przy tym konkurencyjne ceny. W ostatnim czasie, do oferty firmy Farnell dołączono m.in. następujące podzespoły marki XP Power:

• Przetwornice DC/DC dla wysokich napięć: Stałoprądowe przetwornice wysokonapięciowe firmy XP Power są idealne do aplikacji, w których celem jest osiągnięcie jak najmniejszych rozmiarów i masy. Zapewniają stałe, niskoszumne napięcie wyjściowe, mieszczące się w zakresie od 100 V do 10 kV, z funkcji programowej konfiguracji tak napięcia, jak i prądu. Są stosowane w aplikacjach z fotodiodami lawinowymi, na potrzeby ładowania kondensatorów, prowadzenia elektroforezy oraz w fotopowielaczach, komponentach piezoelektrycznych, w spektrometrii mas i do tworzenia pomp jonowych do pracy ciągłej.

• Rodzina FCS: Rodzina ta obejmuje zasilacze AC/DC o mocy 40 W i 60 W o wysokiej niezawodności i niskim koszcie. Są one chłodzone pasywnie a ich napięcie wejściowe może mieścić się w szerokim zakresie, tj. od 90 V do 264 VAC. Podzespoły serii FCS40 i FCS60 zostały zaprojektowane tak, by umożliwić budowanie sprzętu spełniającego najnowocześniejsze wymogi prawne, wynikające z dążenia do ochrony środowiska. Omawiane zasilacze mają wszystkie potrzebne zatwierdzenia, wymagane do stosowania w aplikacjach medycznych, domowych i w sprzęcie komputerowym. Są bardzo uniwersalne i mogą być wykorzystywane w szerokim zakresie aplikacji.

• Podzespoły serii DSR: To bardzo niezawodne, niezwykle wąskie, niedrogie, a zarazem wysokosprawne zasilacze do montażu na szynie DIN, cechujące się mocą znamionową równą 75 W, 120 W, lub 240 W, w zależności od wersji. Dostępne są w odmianach o napięciu wyjściowym 12 V, 24 V i 48 V. Są to uniwersalne produkty, które chwilowo mogą dostarczać nawet 150% swojej mocy znamionowej, dzięki czemu dobrze sprawdzają się podczas uruchamiania obciążeń elektromechanicznych. Ponadto są wyposażone w wyprowadzenia przekaźnikowe, które umożliwiają zdalne monitorowanie napięcia. Zasilacze serii DSR mogą być łączone równolegle, by dostarczyć wyższą moc lub zostać skonfigurowane do pracy redundantnej (N+1) na potrzeby aplikacji krytycznych.

XP Power to kluczowy dostawca firmy Farnell, znany ze swoich innowacji w zakresie zasilaczy, a zarazem firma, która często staje się pionierem w zastosowaniach zgodnych z najnowszymi wymogami standardów sprawności. Może pochwalić się takimi produktami, jak najmniejszy na świecie 40-watowy zasilacz AC/DC oraz jedne z najbardziej sprawnych przetwornic na rynku – mówi Simon Meadmore, Global Head of IP&E w firmie Farnell. – Efektywny podsystem zarządzania mocą może zwiększyć niezawodność, wydajność i skrócić czas potrzebny na wprowadzenie nowych projektów na rynek. Produkty firmy XP Power, gromadzone w magazynach firmy Farnell, pozwalają wszystkim klientom na implementację w pełni zintegrowanych, wysoce sprawnych, a zarazem niedrogich rozwiązań dostarczania mocy.

Nowe produkty firmy XP Power są dostępne w sklepie Farnell w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce, w sklepie Newark w Ameryce Północnej oraz w serwisie element14 w Azji i krajach Pacyfiku.

Źródło: Farnell

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę