Farnell poszerzył ofertę o produkty firmy CTS

Farnell poszerzył ofertę o produkty firmy CTS Pixabay

Farnell zdecydował się na poszerzenie swojej oferty elementów elektromechanicznych i pasywnych o specjalistyczne produkty firmy CTS, czyli projektanta i producenta przełączników i układów czasowych.

CTS produkuje wysokiej jakości czujniki, aktuatory i komponenty elektroniczne na potrzeby rynków: aeronautycznego, obronnego, przemysłowego, medycznego, telekomunikacyjnego i transportu. W ofercie firmy znaleźć można przełączniki typu DIP, układy czasowe i potencjometry, powszechnie stosowane w projektach gitar elektronicznych i innych instrumentów muzycznych. Klienci Farnella mogą skorzystać z wysyłki w dniu zamówienia, dostępnej dla wszystkich wyrobów marki CTS.

Wśród produktów marki firmy CTS, dostępnych już teraz z szybką dostawą ze sklepu Farnell, można znaleźć:

* Przełączniki DIP serii 218 do montażu powierzchniowego o dwukrotnie gęstszym rozstawie wyprowadzeń to elementy unikatowe, o niewielkich wymiarach, dzięki czemu komponenty te mogą być stosowane w miniaturowych aplikacjach, w serwerach IT, zestawach do telewizji kablowej, modemach, a także systemach bezpieczeństwa, ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji. Są też dostępne w opcjonalnej, uszczelnionej wersji, która została zoptymalizowana pod kątem niektórych zautomatyzowanych procesów lutowania.

12-milimetrowe, precyzyjne enkodery optyczne serii 291 o wydłużonej żywotności cechują się wysoką niezawodnością z wyjściem podającym precyzyjny sygnał cyfrowy. Pozwalają na większą swobodę podczas projektowania aplikacji. Bezkontaktowe działanie zapewnia długą pracę, a ponadto można wyposażyć podzespół w opcjonalny przełącznik. Enkodery optyczne świetnie sprawdzają się w aplikacjach przemysłowych, medycznych, komunikacyjnych, w laboratoriach, motoryzacji oraz w systemach bezpieczeństwa, audio i rozrywki.

* Niskonapięciowy oscylator CB3LV to niedrogi układ czasowy z wyjściem HCMOS. Zaimplementowano w nim najnowszą technologię układów scalonych, dzięki czemu cechuje się wspaniałą stabilnością i niskim jitterem fazy. W efekcie stanowi idealne rozwiązanie do różnorodnych systemów sterowania częstotliwością.

* Ultraminiaturowy rezonator kwarcowy do montażu powierzchniowego – model 416 cechuje się bardzo wysokim współczynnikiem Q i stanowi idealne rozwiązanie na potrzeby konsumenckich i przemysłowych aplikacji, takich jak: notebooki, peryferia komputerowe, urządzenia noszone na ciele i elektronika przenośna. Kluczowe cechy komponentu to hermetyczna, ceramiczna obudowa SMD, zakres częstotliwości pracy od 24 MHz do 96 MHz i temperatura pracy w zakresie od -40 °C do +105 °C.

Niezmiernie się cieszymy, że możemy dodać produkty firmy CTS do naszej oferty i mamy nadzieję na długotrwałe, udane partnerstwo z tym jednym z wiodących na świecie producentów. Pojawienie się wyrobów marki CTS poszerzy nasz wybór w pełni zintegrowanych, niedrogich przełączników i układów czasowych, bardzo przydatnych inżynierom-projektantom – mówi Simon Meadmore, global head of IP&E, Farnell. – Nowe porozumienie dystrybucyjne daje naszym klientom dostęp do najlepszych w swojej klasie, a zarazem niewygórowanych cenowo rozwiązań, gotowych do nabycia z wciąż rozbudowywanej oferty Farnella. Spodziewamy się, że innowacyjne rozwiązania marki CTS wzbudzą duże zainteresowanie.

Bardzo się cieszymy na myśl o naszym nowym partnerstwie z firmą Farnell i z synergii, jaka wynika z jednoczesnej współpracy z koncernem Avnet – naszym światowym dystrybutorem szeroko-kanałowym. Nowa umowa pozwoli szerszemu gronu klientów na uzyskanie lepszego dostępu do wiodących produktów i technologii firmy CTS – stwierdził MingChin Yen, wiceprezes CTS Electronic Components. – Farnell oferuje kompleksowy wybór produktów z zakresu elementów łączeniowych, pasywnych i elektromechanicznych, wspierając tym samym inżynierów-projektantów. Klienci mają także bezpłatny dostęp do materiałów publikowanych online, kart katalogowych, not aplikacyjnych, filmów, webinariów i wsparcia technicznego, świadczonego przez 24 godziny na dobę w dni robocze.

Klienci mogą teraz nabyć wybrane produkty marki CTS, dostępne z szybką dostawą ze sklepu Farnell w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce oraz z serwisu element14 w Azji i krajach Pacyfiku.

Źródło: Farnell

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

elektrotechnik AUTOMATYK 4-5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę