Elfa Distrelec z ramiona robotycznymi i chwytakami

Elfa Distrelec z ramiona robotycznymi i chwytakami Automata

Firma Elfa Distrelec nawiązała współpracę ze spółką Automata i poszerza swoję ofertę o robotyczne ramiona przemysłowe oraz chwytaki, co pozwoli jej zwiększyć konkurencyjność w branży elektroniki i automatyzacji.

Wytwarzane przez Automata ramiona robotyczne z rodziny Eva stanowią przystępne cenowo rozwiązanie do automatyzacji prac związanych z pobieraniem i przenoszeniem lekkich przedmiotów (do 1,25 kg), które pomaga zlikwidować obszary niższej wydajności, zoptymalizować czas trwania procesu i wprowadzić dodatkowe zmiany robocze bez podnoszenia kosztów. Ramiona robotyczne sprawdzają się najlepiej w bardzo powtarzalnych czynnościach, nie wymagających zaangażowania wysoko wykwalifikowanych pracowników.

Najczęstszymi obszarami zastosowania ramion Eva są zadania z jednej z pięciu kategorii: obsługa maszyn, testowanie produktów, przeglądy, sortowanie i automatyzacja prac laboratoryjnych.

– Z przyjemnością stajemy się częścią sieci dystrybucji Automata. Pozycja Elfa Distrelec pozwoli nam rozszerzyć zasięg produktów Automata wśród naszej szerokiej bazy klientów w całej Europie. Nie możemy się już doczekać, aby zaoferować naszym klientom ekscytującą nową gamę wysokiej jakości robotów przemysłowych, które będą ściśle dopasowane do rosnącego zapotrzebowania wynikającego ze zróżnicowanych potrzeb naszych klientów – powiedział Raj Patel, dyrektor generalny Elfa Distrelec.

Dzięki łatwości obsługi wynikającej z możliwości intuicyjnego nawiązywania połączeń i konfigurowania urządzeń z serii Eva robot może rozpocząć realizację prostych czynności narzędziowych już w ciągu mniej niż dwóch godzin od jego rozpakowania.

Użytkownik otrzymuje też do dyspozycji Choreograph, czyli wbudowany wizualny edytor rodziny produktów Eva o niezrównanych możliwościach, który można obsługiwać na dowolnym urządzeniu z przeglądarką internetową (takim jak laptop, smartfon albo tablet) lub przez interfejs REST API i pakiet Python SDK dedykowany do zaawansowanych zastosowań i integracji.

Źródło: Elfa Distrelec

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

elektrotechnik AUTOMATYK 4-5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę