Dźwięk umożliwia wykrywanie nieszczelności w instalacjach

Fluke

Sprężone powietrze może odpowiadać za 40% strat energii. Lokalizowanie nieszczelności w układach sprężonego powietrza, gazu i podciśnienia było do tej pory czasochłonne i uciążliwe. Kamera dźwiękowa Fluke ii900 pomaga określić miejsce wycieku sprężonego powietrza, gazu lub podciśnienia w ciągu kilku minut. Technologia pozwala zobaczyć dźwięk, który powstaje w miejscu nieszczelności. 

Szybka i precyzyjna lokalizacja nieszczelności

Ręczna przemysłowa kamera dźwiękowa Fluke ii900 jest wyposażona w matrycę czujników akustycznych o szerokim polu działania, dzięki czemu umożliwia zespołom utrzymanie ruchu szybką i dokładną lokalizację nieszczelności w układach sprężonego powietrza, gazu i podciśnienia. Zaprojektowana z myślą o głośnych zakładach produkcyjnych nowoczesna technologia jest łatwa do opanowania i zastosowania. Za pośrednictwem 7-calowego ekranu dotykowego LCD na obraz w paśmie światła widzialnego jest nakładany obraz SoundMap™, aby zapewnić szybkie wykrywanie nieszczelności.

Inspekcje całych zakładów w zaledwie kilka godzin

Prosty, intuicyjny interfejs umożliwia technikom wyizolowanie częstotliwości akustycznej nieszczelności spośród głośnych dźwięków tła. Przeprowadzenie kontroli całego zakładu to kwestia kilku godzin — nawet w godzinach szczytu. Po raz pierwszy możliwe jest szybkie i łatwe określenie lokalizacji nieszczelności, których naprawa stanowi niezbędny element do zapewnienia wydajności pracy i zmniejszenia kosztów eksploatacyjnych. Obrazy mogą być zapisywane i eksportowane w celach sprawozdawczych.

Źródło: Fluke

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę