Cyberpoligon dla spółek skarbu państwa

Cyberpoligon dla spółek skarbu państwa KGHM

Wirtualne scenariusze rzeczywistych zagrożeń, ochrona przed cyberatakami oraz wymiana doświadczeń – za nami największy, zorganizowany przez KGHM Polska Miedź SA, Cyberpoligon. Były to warsztaty dla zespołów odpowiadających za cyberbezpieczeństwo w spółkach skarbu państwa należących do ISAC-GIG oraz z sektora energetycznego.

ISAC-GIG to Centrum Wymiany i Analizy Informacji dla sektora wydobywczego.

– Cieszę się, że jako KGHM zorganizowaliśmy pierwsze tego typu warsztaty – pierwszy cyberpoligon dedykowany spółkom działającym w kluczowych sektorach gospodarki. Taka forma doskonalenia zdolności pozwala na współzawodnictwo pomiędzy zespołami, stanowiąc jednocześnie ciekawą formę aktywnego ćwiczenia, a także przyczyniając się do wzmocnienia integracji środowiska cyberbezpieczeństwa, co ułatwia następnie niezbędne w tej sferze współdziałanie. To szczególnie ważne, kiedy za naszą wschodnią granicą trwa wojna. Od zagrożeń w wirtualnej przestrzeni nie uciekniemy i musimy być przygotowani. Musimy działać razem – powiedział Tomasz Zdzikot, wiceprezes ds. rozwoju KGHM Polska Miedź SA.

Cyberpoligon to warsztaty, które służyły przygotowaniu zespołów z poszczególnych firm i spółek na zagrożenia w cyberprzestrzeni. Dla uczestników przygotowane zostały scenariusze ataków, które wymagały szybkich działań i podejmowania decyzji kluczowych dla danych organizacji. Szkolenie dało możliwość wykorzystania swoich doświadczeń i nauki nowych rozwiązań.

W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele ośmiu największych spółek z sektora energetycznego i branży wydobywczej. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęło Ministerstwo Aktywów Państwowych oraz Główny Instytut Górniczy – Instytut Badawczy.

Źródło: KGHM

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

elektrotechnik AUTOMATYK 4-5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę