Brigade Electronics wprowadza na rynek kamery z wykorzystaniem sztucznej inteligencji

Kamery Brigade wykorzystują sztuczną inteligencję Brigade Electronics

Najnowszy produkt dołączył do portfolio rozwiązań bezpieczeństwa firmy Brigade, kamery AI to najnowsza generacja aktywnego wykrywania martwej strefy. Kamera wykorzystuje sztuczną inteligencję do rozpoznawania ludzi w zdefiniowanej strefie wykrywania i wizualnie lub dźwiękowo ostrzega kierowców przed możliwą kolizją.

Kamery AI wyróżniają się na tle tradycyjnych kamer samochodowych swoimi imponującymi funkcjami. Kamera o wysokiej rozdzielczości (HD) z możliwością obliczeniową, aby dokładnie identyfikować ludzi w zasięgu wykrywania, znacznie zmniejsza liczbę fałszywych ostrzeżeń.

Ponadto kamery te, w porównaniu z poprzednimi modelami, oferują lepszą widoczność zarówno z przodu, jak i z tyłu pojazdu.

Inteligentne kamery AI firmy Brigade są dostępne w wersji na przód oraz na tył pojazdu.

Eksperci z branży zachwalają wprowadzenie kamer AI jako znaczący przełom w dziedzinie bezpieczeństwa pojazdów użytkowych.

Wprowadzenie kamer AI przez Brigade Electronics będzie miało znaczący wpływ na poprawę bezpieczeństwa pojazdów użytkowych. Ich zaawansowane funkcje i możliwości sprawią, że będą one nieocenionymi narzędziami poprawiającymi widoczność dla operatorów flot i kierowców, zapewniając, że nasze drogi będą bezpieczniejsze niż kiedykolwiek wcześniej – powiedział Thierry Bourgeay, Senior Product Manager w Brigade Electronics.

 – Sztuczna inteligencja znacząco poprawia bezpieczeństwo na drogach, a nasze inteligentne kamery AI są tego doskonałym przykładem. Kamery AI Brigade nie wymagają oprogramowania konfiguracyjnego, dzięki czemu są szybkie i łatwe w instalacji, są idealnym rozwiązaniem dla bardzo dynamicznych flot w wielu branżach. Doskonale sprawdzą się w sektorze transportu, logistyki, budownictwie i pojazdach pasażerskich, takich jak autobusy i autokary – podkreślił Eryk Biskupski, Dyrektor Zarządzający Brigade Electronics w Polsce.

Kluczowe zalety inteligentnej kamery wykrywającej AI firmy Brigade to:

  • Obraz powstaje w wysokiej rozdzielczości.
  • Kamera rozpoznaje i ostrzega kierowcę o osobach znajdujących się w martwej strefie z przodu i z tyłu pojazdu.
  • Wykryte osoby są wyświetlane w kolorowym polu nałożonym na obraz z kamery HD na monitorze kierowcy.
  • Przetwarzanie obrazu i nakładanie wykrytych osób jest wbudowane w kamerę
  • Podłączenie Plug and play - kamery AI łączą się bezpośrednio z monitorami Brigade oraz w razie potrzeby, ze specjalnymi brzęczykami.
  • Obejmuje gamę złączy Brigade Select.
  • Kamera jest kompatybilna ze wszystkimi monitorami Brigade HD i cyfrowymi rejestratorami wideo MDR

Więcej informacji o inteligentnych kamerach dostępne jest na stronie firmy Brigade.

Źródło: Brigade Electronics

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

elektrotechnik AUTOMATYK 4-5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę