elektrotechnik AUTOMATYK
Reklama
Reklama

Blisko 3 tys. instalacji fotowoltaicznych we współpracy ze śląskimi samorządami

Pixabay
Reklama
Reklama

W ramach projektu „Budowa instalacji odnawialnych źródeł energii w podregionie sosnowieckim - Irządze, Łazy, Poręba, Sosnowiec, Szczekociny, Zawiercie” przewidziano 2 034 mikroinstalacji fotowoltaicznych.

W Zawierciańskim Parku Technologicznym podpisano umowy i rozpoczęto realizację projektu. Z kolei w styczniu firma zawarła umowę na realizację 945 instalacji z gminą Kornowac. Oba przedsięwzięcia są współfinansowane ze środków pochodzących z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.

Reklama

Tylko w gminie Zawiercie projektem objęte są 984 gospodarstwa domowe. Realizacja rozpocznie się już w tym miesiącu. Na początku będą wykonywane projekty instalacji, a o wszystkich pracach wykonawcy poinformują mieszkańców indywidualnie.

Reklama

Źródło: Hymon

Reklama

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama