Blisko 3 tys. instalacji fotowoltaicznych we współpracy ze śląskimi samorządami

Instalacje fotowoltaiczne w województwie śląskim Pixabay

W ramach projektu „Budowa instalacji odnawialnych źródeł energii w podregionie sosnowieckim - Irządze, Łazy, Poręba, Sosnowiec, Szczekociny, Zawiercie” przewidziano 2 034 mikroinstalacji fotowoltaicznych.

W Zawierciańskim Parku Technologicznym podpisano umowy i rozpoczęto realizację projektu. Z kolei w styczniu firma zawarła umowę na realizację 945 instalacji z gminą Kornowac. Oba przedsięwzięcia są współfinansowane ze środków pochodzących z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.

Tylko w gminie Zawiercie projektem objęte są 984 gospodarstwa domowe. Realizacja rozpocznie się już w tym miesiącu. Na początku będą wykonywane projekty instalacji, a o wszystkich pracach wykonawcy poinformują mieszkańców indywidualnie.

Źródło: Hymon

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę