Blisko 200 tysięcy mikroinstalacji w sieci Energa-Operator

Blisko 200 tysięcy mikroinstalacji w sieci Energa-Operator Energa

Niemal 30 tysięcy nowych mikroinstalacji, o łącznej mocy ponad 255 MW, zostało przyłączonych do sieci Energa-Operator w I kwartale 2022 r. Tylko w ciągu dwóch ostatnich lat liczba tego rodzaju źródeł, na terenie działania spółki, wzrosła niemal sześciokrotnie.

Wedle stanu na koniec I kwartału 2022 r. łączna liczba mikroinstalacji przyłączonych do sieci wynosiła niemal 194 tysiące, a ich łączna moc zainstalowana to ponad 1,5 GW.

Znaczną większość z nich stanowiły panele fotowoltaiczne. Do sieci Energa-Operator przyłączone są również jednak i inne rodzaje źródeł wytwórczych do mocy 50 kW, w tym wiatraki, biogazownie, a także kilkadziesiąt elektrowni wodnych.

Źródło: Energa

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

elektrotechnik AUTOMATYK 4-5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę