elektrotechnik AUTOMATYK
Reklama
Reklama

Axis Communications oferuje nowe kamery termowizyjne

Axis Communications
Reklama
Reklama

Axis Communications wprowadza na rynek dwie nowe bezhalogenowe kamery termowizyjne umożliwiające niezawodną detekcję i weryfikację. Urządzenia są w stanie przekazywać wysokiej jakości termowizyjne strumienie obrazu 24/7. Pracują w każdych warunkach pogodowych i oświetleniowych oraz dobrze nadają się do ochrony obwodowej i detekcji na dużą odległość.

AXIS Q1951-E i AXIS Q1952-E zapewniają obraz o optymalnym kontraście, a model AXIS Q1952-E pracuje również w rozdzielczości VGA 640x480, co umożliwia monitorowanie rozległego obszaru. Dzięki paletom termicznym nowe kamery termowizyjne Axis są w stanie identyfikować różne źródła ciepła, co ułatwia i przyspiesza interpretację obserwowanej sceny.

Reklama

Obie kamery mają fabrycznie zainstalowane aplikacje do proaktywnego dozoru: AXIS Motion Guard, AXIS Fence Guard i AXIS Loitering Guard. Dodatkowo można dokupić aplikację AXIS Perimeter Defender z funkcją analiz opartych na sztucznej inteligencji, które zwiększą skuteczność ochrony, umożliwiając dokładną detekcję oraz klasyfikację ludzi i pojazdów. Na potrzeby obsługi dźwięku urządzenia Axis wyposażone są w złącze mikrofonu. Są również kompatybilne z oprogramowaniem IP audio, które umożliwia generowanie komunikatów głosowych po wykryciu określonego zdarzenia, np. bójki lub strzałów z broni palnej.

Najważniejsze cechy produktów to: niezawodna detekcja 24/7, wbudowane cyberzabezpieczenia, kompaktowa i solidna bezhalogenowa konstrukcja, obsługa analiz opartych na sztucznej inteligencji i elektroniczna stabilizacja obrazu. Dzięki wbudowanym funkcjom cyberbezpieczeństwa kamery Axis zabezpieczają system przed próbami nieautoryzowanego dostępu. Bezpieczne przechowywanie kluczy kryptograficznych i certyfikatów oraz ochronę identyfikatora urządzenia Axis zapewnia technologia Axis Edge Vault.

Reklama

Źródło: Axis Communications

Reklama

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama