Autonomiczne roboty Kastell sprzątają w sklepie

Autonomiczne roboty Kastell sprzątają w sklepie Kastell

Dobiegły końca testy autonomicznych robotów sprzątających Kastell Robotics w dwóch sklepach Auchan – w Warszawie przy ulicy Modlińskiej oraz w Centrum Handlowym Auchan Bydgoszcz.

Auchan Retail Polska z sukcesem zakończył testy autonomicznych robotów sprzątających Kastell Robotics, o czym firma informuje na swoim kanale LinkedIn. Obecnie wdrożenie jest w trakcie pilotażu – tzw. Proof of Concept – który posłuży Auchan w zweryfikowaniu planowanej inwestycji przed realnym wdrożeniem oraz do stworzenia optymalnego planu wykorzystania robotów w organizacji. Wdrożenie maszyn sprzątających przeprowadzane jest przy współpracy z firmami sprzątającymi, świadczącymi dla Auchan usługi porządkowe w obiektach.

Roboty autonomiczne, czyli niekierowane bezpośrednio przez człowieka, to obecnie najbardziej efektywne rozwiązanie wspierające usługi sprzątania dużych, otwartych i płaskich powierzchni, cieszące się ogromnym zainteresowaniem ze strony zarządców obiektów na całym świecie. Wśród nich coraz większą grupę stanowią sklepy wielkopowierzchniowe, centra handlowe oraz ich magazyny i biura. Wprowadzenie do placówek handlowych robotów sprzątających to sposób na poprawę ergonomii pracy personelu sprzątającego.

Lepsze planowanie zadań i wykorzystanie rozwiązań autonomicznych pozwala firmom sprzątającym ograniczyć czas uciążliwej pracy fizycznej w danym obiekcie nawet o połowę. Maszyny mają także możliwość autonomicznej dezynfekcji powierzchni, eliminując konieczność przebywania pracowników w miejscach potencjalnie zakażonych. Sklepom również przynoszą szereg korzyści – Auchan Retail Polska we wpisie na LinkedIn jako najważniejsze wymienia wsparcie pracy sklepu 24 godziny na dobę, oszczędność wody, mniejszą ilość zużytych środków czystości, raporty w czasie rzeczywistym oraz sprzątanie na błysk.

Roboty Kastell Robotics, należące do najbardziej nowoczesnej na rynku generacji maszyn sprzątających, działają całkowicie samodzielnie. Mogą pracować w trybie ciągłym i wykonać sprzątanie danej powierzchni kilkakrotnie w ciągu dnia oraz w nocy. Posiadają stacje ładowania i napełniania wodą z opcją dozowania płynów myjących oraz system filtracji wody. Oszczędność wody, ograniczenie emisji ścieków czy redukowanie wykorzystania środków chemicznych to ważne aspekty troski o środowisko naturalne. Roboty nie tylko wspierają ludzi w najcięższych pracach, ale również sprawiają, że zyskuje na tym środowisko.

Źródło: Kastell

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę