Alians OZE i Ariston łączą siły w biznesie

Alians OZE i Ariston łączą siły w biznesie Adobe Stock

Branża związana z odnawialnymi źródłami energii po raz kolejny pokazuje, że potrafi łączyć siły na rzecz zwiększenia produkcji energii tańszej i zdrowszej. Firma Alians OZE, jeden z liderów instalacji fotowoltaicznych w Polsce, zawarła umowę partnerską z Ariston, międzynarodową marką produkującą pompy ciepła. Obie firmy znają się nie od dziś.

Będziemy wspierać się produktowo, sprzedażowo oraz wizerunkowo. Instalacja fotowoltaiczna i pompa ciepła to idealne połączenie w ekonomicznym i ekologicznym domu czy firmie. Przedstawiciele Alians są w stanie zaproponować zarówno instalację PV, jak i pompę Ariston. Natomiast Ariston w ramach swojej oferty pomp ciepła będzie miał dla swoich klientów komplementarny produkt, czyli instalację fotowoltaiczną informuje Jakub Jadziewicz, członek Zarządu Alians OZE.

Dzięki połączeniu wspólnych kompetencji będziemy mogli zaproponować naszym klientom kompleksową ofertę na najwyższym poziomie. W dzisiejszych czasach budowanie wizerunku firmy dbającej o komfort w sposób odpowiedzialny jest bardzo istotne, czego potwierdzeniem jest nasze motto: comfort always on – mówi zaś Jacek Pluciński, sales senior manager residential w Ariston.

Eksperci od kilku lat przekonują, że połączenie gruntowych i powietrznych pomp ciepła z instalacją fotowoltaiczną to dobre rozwiązanie. Tym bardziej, że od 2016 r. tzw. prosumenci mogą odbierać nagromadzoną latem energię z paneli słonecznych do zasilenia pompy ciepła zimą, gdy jest ona najbardziej potrzebna.

Coraz więcej osób stawia na połączenie pompy ciepła z fotowoltaiką, która produkuje darmowy prąd z energii słońca. Takie rozwiązanie zaspakaja zapotrzebowanie na ogrzanie wnętrza domu oraz wody użytkowej, ale i na energię elektryczną. Pompa ciepła z fotowoltaiką przynosi wymierne korzyści nie tylko w sezonie grzewczym, ale i w pozostałych miesiącach roku, ponieważ latem pompa ciepła zasilana energią wyprodukowaną przez panele PV może pracować na potrzeby podgrzania wody użytkowej oraz skutecznie chłodzić pomieszczenia w upalne dni. Dzięki temu zapewniamy sobie komfortową temperaturę w domu praktycznie przez cały rok, jednocześnie dbając o środowisko.

Oprócz zdrowej dla środowiska energii zasilenie pomp ciepła prądem wyprodukowanym z fotowoltaiki ma także wymierne efekty ekonomiczny dla konsumentów. Pompa ciepła do swojego funkcjonowania potrzebuje energii elektrycznej. Koszty energii z sieci to ok. 600–700 zł/MWh. Koszt z instalacji PV jest „darmowy”. Do tego energia pochodząca z sieci w ponad 70% jest wytworzona z węgla, a energia z instalacji PV jest zielona. A więc korzystanie z pompy ciepła zasilanej energią słoneczną, to w pełni ekologiczne i atrakcyjne ekonomiczne rozwiązanie.

Źródło: Alians OZE

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę