Alians OZE i Ariston łączą siły w biznesie
Branża związana z odnawialnymi źródłami energii po raz kolejny pokazuje, że potrafi łączyć siły na rzecz zwiększenia produkcji energii tańszej i zdrowszej. Firma Alians OZE, jeden z liderów instalacji fotowoltaicznych w Polsce, zawarła umowę partnerską z Ariston, międzynarodową marką produkującą pompy ciepła. Obie firmy znają się nie od dziś.
– Będziemy wspierać się produktowo, sprzedażowo oraz wizerunkowo. Instalacja fotowoltaiczna i pompa ciepła to idealne połączenie w ekonomicznym i ekologicznym domu czy firmie. Przedstawiciele Alians są w stanie zaproponować zarówno instalację PV, jak i pompę Ariston. Natomiast Ariston w ramach swojej oferty pomp ciepła będzie miał dla swoich klientów komplementarny produkt, czyli instalację fotowoltaiczną – informuje Jakub Jadziewicz, członek Zarządu Alians OZE.
– Dzięki połączeniu wspólnych kompetencji będziemy mogli zaproponować naszym klientom kompleksową ofertę na najwyższym poziomie. W dzisiejszych czasach budowanie wizerunku firmy dbającej o komfort w sposób odpowiedzialny jest bardzo istotne, czego potwierdzeniem jest nasze motto: comfort always on – mówi zaś Jacek Pluciński, sales senior manager residential w Ariston.
Eksperci od kilku lat przekonują, że połączenie gruntowych i powietrznych pomp ciepła z instalacją fotowoltaiczną to dobre rozwiązanie. Tym bardziej, że od 2016 r. tzw. prosumenci mogą odbierać nagromadzoną latem energię z paneli słonecznych do zasilenia pompy ciepła zimą, gdy jest ona najbardziej potrzebna.
Coraz więcej osób stawia na połączenie pompy ciepła z fotowoltaiką, która produkuje darmowy prąd z energii słońca. Takie rozwiązanie zaspakaja zapotrzebowanie na ogrzanie wnętrza domu oraz wody użytkowej, ale i na energię elektryczną. Pompa ciepła z fotowoltaiką przynosi wymierne korzyści nie tylko w sezonie grzewczym, ale i w pozostałych miesiącach roku, ponieważ latem pompa ciepła zasilana energią wyprodukowaną przez panele PV może pracować na potrzeby podgrzania wody użytkowej oraz skutecznie chłodzić pomieszczenia w upalne dni. Dzięki temu zapewniamy sobie komfortową temperaturę w domu praktycznie przez cały rok, jednocześnie dbając o środowisko.
Oprócz zdrowej dla środowiska energii zasilenie pomp ciepła prądem wyprodukowanym z fotowoltaiki ma także wymierne efekty ekonomiczny dla konsumentów. Pompa ciepła do swojego funkcjonowania potrzebuje energii elektrycznej. Koszty energii z sieci to ok. 600–700 zł/MWh. Koszt z instalacji PV jest „darmowy”. Do tego energia pochodząca z sieci w ponad 70% jest wytworzona z węgla, a energia z instalacji PV jest zielona. A więc korzystanie z pompy ciepła zasilanej energią słoneczną, to w pełni ekologiczne i atrakcyjne ekonomiczne rozwiązanie.
Źródło: Alians OZE