Akumulatory litowo-jonowe najnowszej generacji

Akumulatory litowo-jonowe najnowszej generacji Briggs & Stratton

W erze dynamicznych przemian w obszarze zasilania elektrycznego sprzętu, doświadczamy serii zmian, które radykalnie przekształcają oblicze współczesnej technologii. Tradycyjne modele zasilania ustępują miejsca nowym, innowacyjnym rozwiązaniom. Konsekwencje tych zmian stają się motorem napędowym transformacji całych sektorów gospodarki, od transportu po infrastrukturę miejską, wywierając wpływ na naszą codzienną rzeczywistość i kształtując przyszłość energetyki.

Briggs & Stratton wprowadza na rynek komercyjny akumulator litowo-jonowy Vanguard 48V 1.5kWh (Si1.5). Ten krok jest rezultatem poszerzenia oferty firmy o konfiguracje wymiennych (seria Si) i montowanych na stałe (seria Fi) akumulatorów, mających na celu zaspokojenie różnorodnych potrzeb związanych z zasilaniem sprzętu.

Dostępny obecnie na zamówienie akumulator Si1.5 zawiera innowacyjne, samodzielne opakowanie z uchwytem na górze, umożliwiające łatwą wymianę pomiędzy różnymi urządzeniami. Dodatkowo, produkt ten jest dystrybuowany na całym świecie przez dealerów Briggs & Stratton. Głównym celem producenta jest propagowanie rozwiązań zwiększających komfort użytkowników, a możliwość przełączania pomiędzy poszczególnymi maszynami pomaga zminimalizować czas przestoju sprzętu, sprawiając, że urządzenia są w ciągłej gotowości do pracy. Sprawia to, że całkowity koszt ich utrzymania zmniejsza się.

Zaprojektowany z myślą o bezpieczeństwie i trwałości, Si1.5 posiada wytrzymałą obudowę z odlewanego ciśnieniowo aluminium, która redukuje drgania i absorbuje wstrząsy. Jednocześnie akumulator Si1.5 został zbudowany tak, a aby zapewnić bezpieczną i wydajną pracę w ekstremalnych temperaturach, niezależnie od poziomu zanieczyszczeń i wilgoci. Z tego rozwiązania z powodzeniem mogą korzystać producenci oryginalnego sprzętu (Original Equipment Manufacturer - OEM), wytwarzając produkty, które są sprzedawane przez innego producenta. Wdrożenie Si1.5 do produkowanych przez OEM urządzeń zapewnia większą elastyczność i jednocześnie minimalizuje koszty integracji. Jak to się dzieje? Si1.5 działa niezależnie od marki sprzętu, który ma zasilać.

Uniwersalny interfejs, czyli nieskończony potencjał zastosowań

Jako wiodący dostawca rozwiązań energetycznych, specjalizujący się w zasilaniu pojazdów terenowych, Vanguard doskonale rozumie wyzwania, przed którymi stają producenci wyposażenia oraz użytkownicy podczas wdrażania sprzętu elektrycznego, a zwłaszcza ich obawy związane z zasięgiem czy infrastrukturą ładowania. Poszukując innowacyjnych sposobów na rozwiązanie ich problemów, Vanguard sięgnął po sprawdzone technologie znane z rynku bezprzewodowych narzędzi akumulatorowych.

Akumulatory Si1.5 są kompatybilne z produktami różnych marek oraz sprawdzają się w sprzęcie o różnorodnych zastosowaniach, co zapewnia większą elastyczność i efektywność w zarządzaniu wydatkami. Producenci sprzętu elektrycznego z różnych branż dostrzegają niezaprzeczalny potencjał baterii Si1.5. Vanguard aktywnie współpracuje z producentami z sektorów takich jak budowlany, tereny komercyjne, golfowy, ochrona przeciwpożarowa, a także produkcja pojazdów rekreacyjnych i przemysłowych, aby skutecznie integrować Si1.5 w różnych branżach.

Od lat rozwijamy i inwestujemy w innowacyjną technologię akumulatorów. Fundamentem naszych działań jest silne zaangażowanie w zasilanie bateryjne, dlatego nieustannie poszerzamy nasze portfolio o nowe możliwości konfiguracyjne, takie jak wymienny zestaw akumulatorów o dużej mocy, który umożliwi producentom elektrycznego wyposażenia jeszcze większą swobodę w oferowaniu sprzętu zasilanego z akumulatorów – mówi David Frank, Senior Vice President and President Electrification at Briggs & Stratton.

Akumulatory litowo-jonowe najnowszej generacji zdjęcie w treści artykułu

Podczas projektowania tej nowoczesnej konfiguracji korzystaliśmy z doświadczeń zdobytych przy produkcji naszej serii akumulatorów stacjonarnych. Dzięki temu opracowaliśmy rozwiązanie, które nie tylko zapewnia imponujący czas działania, ale także zdolność do pracy przy wysokim natężeniu prądu. Teraz możemy dostarczać jeszcze większej liczbie klientów akumulatory, które wyróżniają się szczególną efektywnością, wszechstronnością i niezawodnością – kontynuuje David Frank.

Inżynieria na wynajem

Oferując możliwość szybkiej wymiany naładowanych baterii między różnymi zastosowaniami oraz utrzymując trwałą obudowę, Si1.5 idealnie sprawdzi się na rynku wynajmu sprzętu. Dodatkowo zaawansowana konstrukcja litowo-jonowej baterii gwarantuje 1000 cykli ładowania bez konieczności konserwacji. Dzięki temu wynajmowane urządzenia mogą pozostać aktywne w terenie, a operatorzy – w pełnej gotowości do pracy. Dzięki możliwości wymiany baterii i standardowemu czasowi ładowania wynoszącym mniej niż dwie godziny, wypożyczony sprzęt zasilany przez Si1.5 eliminuje obawy związane z zasięgiem.

W branży, gdzie czas pracy ma kluczowe znaczenie, elastyczność i trwałość oferowane przez Si1.5 zmienią zasady gry zarówno dla firm wynajmujących sprzęt, jak i dla użytkowników końcowych. Umożliwia to firmom wynajmującym sprzęt znacznie większą swobodę w obsłudze i konserwacji urządzeń, jednocześnie zapewniając użytkownikom końcowym poczucie bezpieczeństwa, które wcześniej nie było osiągalne w przypadku wynajmowanych produktów zasilanych energią elektryczną. Użytkownicy mogą teraz korzystać z urządzeń zasilanych przez Vanguard, mając pewność, że są one wspierane przez zaufaną markę Briggs & Stratton oraz globalną sieć serwisową – dodaje Paul Bramhall, Director of Electrification/Rental - EMEA w Briggs & Stratton.

Stały czy wymienny

Si1.5 stanowi istotny element coraz bardziej zróżnicowanego portfolio produktów akumulatorowych od Vanguard. Podróż firmy w kierunku zasilania elektrycznego rozpoczęła się w październiku 2019 roku wraz z wprowadzeniem na rynek Komercyjnego Akumulatora 48V-5kWh. Od tego czasu Vanguard poszerzył ofertę o konkurencyjną gamę siedmiu opcji mocy, obejmujących 1.5kWh*, 3.8kWh*, 5kWh* i 10kWh* w różnych konfiguracjach, co zapewnia maksymalną elastyczność integracji.

Bateria Si1.5, oferująca wysoką moc i imponujący cykl życia w jednym kompaktowym opakowaniu, otwiera nowe możliwości zastosowań w różnych branżach, które aspirują do wdrożenia zasilania elektrycznego. Aby uzyskać więcej informacji na temat wiodącej serii stałych i wymiennych akumulatorów litowo-jonowych Vanguard, zapraszamy do odwiedzenia naszej strony, klikając tutaj.

Źródło: Briggs & Stratton 

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

elektrotechnik AUTOMATYK 4-5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę