Advantech nawiązuje współpracę z Qualcomm

Advantech nawiązuje współpracę z Qualcomm Advantech

Na targach Embedded World, firma Advantech ogłosiła nawiązanie strategicznej współpracy z Qualcomm Technologies w celu zrewolucjonizowania środowiska przetwarzania brzegowego. To przedsięwzięcie, które łączy wiedzę z zakresu sztucznej inteligencji, wysoką wydajność obliczeniową i wiodącą w branży łączność, ma napędzać innowacje w dziedzinie obliczeń przemysłowych. Wspomniana współpraca ustanawia otwarty i zróżnicowany ekosystem sztucznej inteligencji brzegowej, torując drogę rozwiązaniom najlepszym w swojej klasie, dostosowanym do aplikacji sztucznej inteligencji rzeczy (AIoT).

– W rozległym i rozdrobnionym środowisku internetu rzeczy (IoT) skuteczne wdrażanie aplikacji sztucznej inteligencji jest wyzwaniem. Advantech i Qualcomm Technologies współpracują, aby sprostać wymaganiom rynku i przekroczyć postrzegane granice. Advantech, we współpracy z Qualcomm Technologies, będzie dążyć do zapewnienia platform brzegowych sztucznej inteligencji, aby poruszać się po fragmentacji branży, zapewniając interoperacyjność. Wspólnie dążymy do przedefiniowania możliwości sztucznej inteligencji na brzegu sieci, kształtując przyszłość inteligencji brzegowej – wyjaśnia Miller Chang, prezes ds. wbudowanego internetu rzeczy (Embedded IoT) w Advantech.

Współpraca Advantech i Qualcomm Technologies stanowi kamień milowy w ewolucji przetwarzania brzegowego. Łącząc doświadczenie Advantech w dziedzinie obliczeń przemysłowych z naszą najnowocześniejszą technologią, jesteśmy gotowi zmienić przyszłość systemów wbudowanych. Współpraca ta otworzy nowe możliwości dla aplikacji sztucznej inteligencji rzeczy (AIoT), umożliwiając płynną integrację rozwiązań opartych na sztucznej inteligencji na brzegu sieci. Cieszymy się, że możemy być częścią tej podróży i nie możemy się doczekać transformacyjnego wpływu, jaki będzie ona miała na różne branże – mówi Jeff Torrance, starszy wiceprezes i dyrektor generalny ds. przemysłowego i wbudowanego internetu rzeczy (IoT) w Qualcomm Technologies.

Qualcomm Technologies jest liderem transformacji branży na brzegu sieci. Wykorzystując swój program w zakresie utrzymywania dostępności produktów dla niektórych systemów SoC, zaawansowaną technologię sztucznej inteligencji i wiodące w branży systemy łączności, Qualcomm Technologies przewiduje korzyści w automatyce przemysłowej, transporcie, medycynie i szybko rozwijających się sektorach, takich jak robotyka czy energetyka.

Współpraca między Qualcomm i Advantech podkreśla wiedzę techniczną i zaangażowanie w innowacje obu firm. Celem Advantech jest opracowanie zaawansowanej linii platform brzegowych sztucznej inteligencji i dedykowanego zestawu Edge AI SDK dla aplikacji brzegowych sztucznej inteligencji. Te ustandaryzowane i zróżnicowane platformy będą napędzać zadania przyszłości, które będą w coraz większym stopniu polegać na inteligentnej i wymagającej dużej wydajności technologii.

Dzięki tej współpracy Advantech może zintegrować wiodące rozwiązania Qualcomm Technologies w całym spektrum swoich platform, w tym AI-on-Modules, AI Function Boards i AI Edge Systems. Obie firmy pomogą opracować strategie wejścia na rynek w celu przyspieszenia cyfrowej transformacji branży systemów wbudowanych. Współpraca ta ma na celu stymulowanie ciągłych innowacji i ekspansji urządzeń brzegowych sztucznej inteligencji dla internetu rzeczy.

Źródło: Advantech

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

elektrotechnik AUTOMATYK 4-5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę