ABAX uruchamia linię produktów IoT

ABAX uruchamia linię produktów IoT Pixabay

Rozwój jest jednym z głównych priorytetów firmy ABAX. Działając w oparciu o model SaaS, ABAX wprowadza na rynek linię zupełnie nowego sprzętu, który pozwoli klientom działać sprawniej i... sprytniej dzięki własnym danym o posiadanej flocie.

W myśl strategii środowiskowej firmy ABAX cały łańcuch wartości został dokładnie przeanalizowany. W efekcie wprowadzono zmiany, które gwarantują klientom, że wszystkie komponenty, obudowy i opakowania produktów zostały wyprodukowane w sposób przyjazny dla środowiska. W branży można zaobserwować tendencję do opracowywania produktów w obudowach o wysokim połysku i plastikowych opakowaniach, jednak nie w ABAX. Dla ABAX CSR oraz ekologia są bardzo ważne i firma stawia na linię zrównoważonych produktów. Seria ABAX6 to wybór przyjazny dla środowiska, gdyż: baterie wielokrotnego ładowania, mniejsze zużycie energii, opakowanie z materiału pochodzącego z recyklingu, komponenty oparte o przyszłościową technologię i lokalny rozwój i produkcja prototypów.

Platforma IoT łączy wszystkie urządzenia i może zostać połączona z własną siecią klienta. Każdy klient, który dołącza do ABAX Global Network, wpływa na jej wzrost, liczbę aktualizacji oraz łączność pomiędzy urządzeniami. Wspólna platforma ułatwia również aktualizację systemu dla klientów, którzy dzięki zwiększonej wydajności mają przewagę konkurencyjną. Nowa seria posiada ulepszone sygnały GPS i wykorzystuje najnowszy standard Bluetooth (BLe5), co wydłuża cyfrową żywotność urządzeń. Jako że ABAX samodzielnie tworzy i rozwija swoje oprogramowanie, klienci będą otrzymywać automatyczne aktualizacje, ponieważ urządzenia lokalizujące spełniają przyszłe wymagania już dziś.

Zwiększona żywotność baterii i możliwość ponownego ładowania niektórych urządzeń w ramach linii produktowej zmniejszy ilość odpadów EE i skróci czas wymiany urządzeń dla klientów. Mniej zmartwień dla użytkownika końcowego. Dla klientów wprowadzenie nowych produktów na rynek oznacza prostszy i bardziej opłacalny dzień pracy, ponieważ ABAX zaspokaja wszystkie potrzeby związane z lokalizowaniem i monitorowaniem floty mieszanej. Firma będzie monitorować wykorzystanie i położenie wszystkich pojazdów służbowych, maszyn i narzędzi w sieci firmowej na jednej mapie.

Administrator floty będzie spędzał mniej czasu na zadaniach administracyjnych i z łatwością będzie mógł korzystać z pakietu raportów ABAX w celu ograniczenia wydatków, między innymi mniejszej ilości paliwa i zwiększenia liczby rozliczanych godzin. Dzięki sprzętowi, który zawiera przyszłościowe komponenty, klienci nie będą musieli zmieniać urządzeń, gdy sieć 2G zostanie wyłączona. Natomiast aktualizacje oprogramowania będą wdrażane automatycznie.

Nowa linia produktów składa się z kilku urządzeń lokalizujących, które obejmują wszystko, czego firma może potrzebować do śledzenia i monitorowania wszelkiego rodzaju zasobów:

ABAX MINI2, czyli najmniejszy moduł lokalizujący, który może monitorować dowolne mniejsze zasoby firmy za pomocą Bluetooth,

ABAX6S: wszechstronne urządzenie GPS, które zaspokaja wiele potrzeb. ABAX6S może monitorować zarówno pojazdy, jak i maszyny, i zastąpi najlepiej sprzedający się obecnie produkt firmy ABAX – ABAX5,

ABAX6L: to nowa jednostka śledząca, odpowiednia dla sprzętu bez własnego źródła zasilania, takiego jak kontenery i zbiorniki na olej napędowy. Wbudowana bateria ma długą żywotność i można ją wielokrotnie ładować,

ABAX6U: nowe urządzenie lokalizujące, jest bezprzewodowe i może być łatwo przenoszone między pojazdami. Monitorowanie pozycji jest jednak łatwiejsze przy podłączeniu źródła zasilania przez USB-C. Urządzenie GPS nadaje się również jako hub do monitorowania narzędzi w magazynie lub na placu budowy,

ABAX6M: niewielu konkurentów może równać się z tym urządzeniem lokalizującym dla maszyn. Już dziś Hitachi rozpoczęło wprowadzanie tego urządzenia, które może zapisywać aż 3 rejestry użytkowania jednocześnie. Akumulator pozwala na lokalizowanie pozycji nawet wtedy, gdy maszyna jest wyłączona,

RFID2: RFID2 został wprowadzony jako pierwszy produkt z serii i służy do celów identyfikacji kierowców. Urządzenie zostało opracowane dla firm posiadających współdzieloną flotę, gdzie kierowcy logują się do pojazdów za pomocą firmowej karty identyfikacyjnej lub znacznika ABAX.

Źródło: ABAX

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

elektrotechnik AUTOMATYK 4-5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę