Zmiennoogniskowe kamery kopułkowe

Axis oferuje nowe kamery kopułkowe Axis

Axis Communications wprowadza na rynek nowe urządzenia z serii kamer sieciowych AXIS P32. Cechują się one łatwą instalacją oraz dobrze sprawdzają się w dozorze różnych miejsc, np. centrów danych bądź centrów logistycznych, a także sklepów detalicznych.

Nowe zmiennoogniskowe kamery kopułkowe – dostępne jako modele wewnętrzne i zewnętrzne – zapewniają dobrą jakość obrazu. Są wyposażone w pyło- i wandaloodporne obudowy klasy IK10 oraz zabezpieczenie przed zmianą kierunku, zasłonięciem i uderzeniami. Modele AXIS P3247-LV i AXIS P3247-LVE oferują rozdzielczość 5 MP, natomiast AXIS P3248-LV i AXIS P3248-LVE – dobry obraz w rozdzielczości 4K. Dodatkowo technologia Axis Zipstream z obsługą formatów H.264 i H.265 znacznie zmniejsza zapotrzebowanie na przepustowość i pamięć masową, a jednocześnie nie pogarsza jakości obrazu.

Dzięki technologiom Axis Lightfinder 2.0 i Axis Forensic WDR kamery zapewniają realistyczne kolory i wierne odwzorowanie szczegółów w trudnych warunkach oświetleniowych lub niemal całkowitej ciemności. Co więcej, technologia OptimizedIR umożliwia prowadzenie dozoru po ciemku, a funkcja przystosowywania ekspozycji do ruchu znacznie zmniejsza efekt rozmycia obrazu powodowany przez zbliżające się lub blisko położone obiekty.

Na dodatek dzięki aplikacji AXIS Object Analytics kamery samodzielnie wykrywają i klasyfikują osoby oraz pojazdy. Można je również wzbogacić o analizy audio i zintegrować z urządzeniami peryferyjnymi. Ponadto oferują one rozszerzone zabezpieczenia, takie jak funkcja Axis Edge Vault, chroniąca identyfikator urządzenia Axis i upraszczająca autoryzację produktów znajdujących się w sieci.

Źródło: Axis Communications

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę