elektrotechnik AUTOMATYK
Reklama
Reklama

Zmiennoogniskowe kamery kopułkowe

Axis
Reklama
Reklama

Axis Communications wprowadza na rynek nowe urządzenia z serii kamer sieciowych AXIS P32. Cechują się one łatwą instalacją oraz dobrze sprawdzają się w dozorze różnych miejsc, np. centrów danych bądź centrów logistycznych, a także sklepów detalicznych.

Nowe zmiennoogniskowe kamery kopułkowe – dostępne jako modele wewnętrzne i zewnętrzne – zapewniają dobrą jakość obrazu. Są wyposażone w pyło- i wandaloodporne obudowy klasy IK10 oraz zabezpieczenie przed zmianą kierunku, zasłonięciem i uderzeniami. Modele AXIS P3247-LV i AXIS P3247-LVE oferują rozdzielczość 5 MP, natomiast AXIS P3248-LV i AXIS P3248-LVE – dobry obraz w rozdzielczości 4K. Dodatkowo technologia Axis Zipstream z obsługą formatów H.264 i H.265 znacznie zmniejsza zapotrzebowanie na przepustowość i pamięć masową, a jednocześnie nie pogarsza jakości obrazu.

Reklama

Dzięki technologiom Axis Lightfinder 2.0 i Axis Forensic WDR kamery zapewniają realistyczne kolory i wierne odwzorowanie szczegółów w trudnych warunkach oświetleniowych lub niemal całkowitej ciemności. Co więcej, technologia OptimizedIR umożliwia prowadzenie dozoru po ciemku, a funkcja przystosowywania ekspozycji do ruchu znacznie zmniejsza efekt rozmycia obrazu powodowany przez zbliżające się lub blisko położone obiekty.

Na dodatek dzięki aplikacji AXIS Object Analytics kamery samodzielnie wykrywają i klasyfikują osoby oraz pojazdy. Można je również wzbogacić o analizy audio i zintegrować z urządzeniami peryferyjnymi. Ponadto oferują one rozszerzone zabezpieczenia, takie jak funkcja Axis Edge Vault, chroniąca identyfikator urządzenia Axis i upraszczająca autoryzację produktów znajdujących się w sieci.

Reklama

Źródło: Axis Communications

Reklama

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama