Zebra wprowadza komputer mobilny MC9300

zebra

Firma Zebra zaprezentowała wytrzymałe rozwiązania oparte na systemie Android: komputer mobilny MC9300 oraz komputer z ekranem dotykowym TC8300. MC9300 to przenośne urządzenie klasy korporacyjnej z serii MC9000. Dzięki niemu firmy mogą zmodernizować swoje technologie mobilne, aby sprostać rosnącym wymaganiom branży e-commerce.

Komputer mobilny MC9300 został zaprojektowany z myślą o zwiększeniu wydajności pracowników magazynów mających kontakt z klientem, działów produkcji, logistyki i zapleczy. Urządzenie sprawdza się w przy zarządzaniu zapasami, przyjmowaniu i alokacji dostaw, obsłudze zwrotów, procesie cross-docking, kontroli jakości, monitorowaniu części oraz zastosowań związanych z audytami cen. Model, wyposażony w zaawansowaną technologię skanowania, pozwala odczytywać kody DPM, oznaczenia mikroudarowe i laserowe. Umożliwia także rejestrowanie kodów 1D i 2D w niemal każdych warunkach z odległości nawet 20 metrów, co zapewnia elastyczność podczas skanowania elementów w małych pojemnikach i umieszczonych na paletach na najwyższych poziomach w magazynach. Urządzenie zostało wyposażone w baterię PowerPrecision o pojemności 7000 mAh i długiej żywotności w swojej klasie, dzięki czemu umożliwia poprawę wydajności pracowników oraz skrócenie przestojów w pracy.

Grupa produktowa MC9300 to bardzo wytrzymała platforma w ramach oferty Zebra. Komputer MC9300 jest wodo- i pyłoszczelny oraz odporny na upadki. Aby sprostać pracy w środowiskach wymagających składowania w chłodni, model został wyposażony w system ogrzewaczy i baterię odporną na mróz, dzięki czemu komputer nie zamarza. Dostępny jest również model C1D2 przeznaczony do użytku w niebezpiecznych warunkach.

– Od 2003 r. sprzedano ponad 3,2 mln komputerów mobilnych MC9000. Zebra udoskonaliła swoje najlepsze i najpopularniejsze urządzenie mobilne klasy korporacyjnej, oferując przedsiębiorstwom możliwość łatwej migracji z systemu Windows do platformy Android. Dopracowaliśmy ergonomię i dodaliśmy ponad 20 nowych funkcji, rozszerzając zakres zastosowań i poprawiając wydajność akcesoriów, wygodę i łatwość obsługi, wytrzymałość, elastyczność pozyskiwania danych i zarządzanie urządzeniem – komentuje Joe White, wiceprezes i dyrektor generalny ds. rozwiązań mobilnych dla przedsiębiorstw w firmie Zebra Technologies.

Udoskonalony model z serii MC9000

MC9300 ma dobrze znaną użytkownikom konstrukcję, ale jest wydajniejszy od innych modeli z tej samej serii. Działa pod kontrolą systemu operacyjnego Android i oferuje fizyczne przyciski klawiatury oraz pełny ekran dotykowy. Komputer wyposażono w 4,3-calowy ekran dotykowy, który jest zabezpieczony wytrzymałą powłoką Gorilla Glass, a także sześć klawiatur pomocniczych, co umożliwia uruchomienie różnych aplikacji biznesowych wymagających obu metod wprowadzania danych. Urządzenie posiada najnowszy układ Qualcomm, który obsługuje rozszerzalną platformę do projektowania aplikacji i zapewnia co najmniej dwie aktualizacje systemu Android, co znacznie obniża całkowity koszt posiadania. MC9300 został wyposażony w opcjonalny przedni i tylny aparat fotograficzny, który umożliwia wykonywanie zdjęć i filmów wideo w celu udokumentowania stanu i potwierdzenia zgodności.

Firma Microsoft planuje zakończyć wsparcie urządzeń Windows Embedded Handheld/CE 7 w 2020 i 2021 r. Komputer MC9300 to narzędzie umożliwiające przejście ze starszych urządzeń z systemem Windows na urządzenia z systemem Android. Na komputerze MC9300 wstępnie zainstalowano aplikację Terminal Emulation wykorzystującą graficzne możliwości urządzenia, ale obsługującą również tradycyjny „zielony ekran”, co ma ułatwić migrację i skrócić czas wdrożenia nowych rozwiązań.

MC9300 jest dostępny z pakietem Mobility DNA firmy Zebra obejmującym aplikacje dla użytkowników końcowych, narzędzia programistyczne i rozwiązania, które zmieniają system Android w system operacyjny klasy korporacyjnej. Dzięki temu firmy mogą uzyskać zwrot z inwestycji w urządzenia mobilne firmy Zebra, zwiększając wydajność pracowników, upraszczając zarządzanie, poprawiając bezpieczeństwo, ograniczając liczbę szkoleń i skracając czas wdrożenia. Dzięki umowie serwisowej Zebra OneCare przedsiębiorstwa mogą korzystać z oprogramowania zabezpieczającego LifeGuard dla systemu Android firmy Zebra, które zapewnia aktualizacje zabezpieczeń w cyklu dopasowanym do cyklu życia sprzętu komputerowego w przedsiębiorstwie, ułatwia zmianę systemu operacyjnego i wydłuża czas korzystania z inwestycji mobilnych.

Firma Zebra przestrzega zasad zrównoważonego rozwoju. Dlatego komputer MC9300 został zaprojektowany z myślą o wydłużonym cyklu życia komponentów i baterii, by niezawodnie służyć organizacjom przez wiele lat. Zakładając strategię ponownego użycia, a nie wymiany urządzenia, Zebra zapewniła MC9300 kompatybilność ze starszymi rozwiązaniami, dzięki wyposażeniu w odpowiedni adapter do ładowania. Pozwala to również na zredukowanie ilości odpadów elektronicznych.

Firma Zebra wprowadza komputer z ekranem dotykowym - TC 8300

Nowy komputer TC8300 opiera się na tym samym schemacie i ma tę samą konstrukcję, co urządzenie TC8000. Został zoptymalizowany, aby ułatwić przedsiębiorstwom zwiększenie produktywności i usprawnienie obsługi aplikacji do rzeczywistości rozszerzonej. Aby wydłużyć cykl życia urządzenia, wyposażono je w ten sam układ Qualcomm, co komputer MC9300. TC8300 jest dostępny z pakietem oprogramowania Mobility DNA i obsługuje rozwiązanie LifeGuard dla systemu Android oraz funkcje DPM.

 Źródło: Zebra Technologies

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę