W Niemczech odbył się pierwszy lot powietrznej taksówki

Volocopter

W Stuttgarcie miało miejsce to, co fani latających taksówek najczęściej mają okazję widzieć tylko na renderach i informacjach prasowych poszczególnych producentów. Volocopter odbył tam bowiem swój pierwszy lot na terenie miejskim.

Volocopter jest jednym z poważniejszych graczy na rynku latających taksówek. Jego producenci mają za sobą już udane projekcje w Dubaju czy Niemczech, a do grona inwestorów należą uznane nazwiska z koncernu Daimler, Intel czy Geely.

Dziewiczy lot w przestrzeni miejskiej miał miejsce na terenie muzeum Mercedes-Benz w Stuttgarcie nad boiskiem sportowym. Wprawdzie urządzenie w powietrzu przebywało zaledwie kilka minut i nie przebyło znacznego dystansu, ale wszystko odbyło się w przestrzeni miejskiej przy udziale publiczności, co jest precedensem w skali Europy. Zebrani goście mogli zobaczyć Volocoptera w akcji, przekonać się o kulturze jego pracy i sposobie działania. Wszystko zostało udokumentowane na poniższym filmie:

Volocopter porusza się dzięki 18 silnikom i dziewięciu bateriom, co pozwala mu na odbywanie krótkich wycieczek. Jego maksymalna prędkość wynosi 100 km/h, a zasięg to około 27 kilometrów. Liczby te mogą nie robić większego wrażenia, ale docelowo ma on służyć omijaniu korków, do czego jego osiągi są w zupełności wystarczające.

Źródło: Volocopter

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę