Udany program recyklingu Farnell element14

Farnell element14

Farnell element14, dystrybutor rozwiązań rozwojowych, dzięki swojemu programowi recyklingu zmniejsza co roku o 10 ton ilość wytwarzanych odpadów, które musiałyby być poddane składowaniu na wysypisku.

W ramach programu przetworzono dotąd niemal dwa miliony szpul i ponad 200 tysięcy tacek na układy, co sumuje się do 83 ton śmieci, które udało się poddać recyklingowi, odkąd program wszedł w życie w 2011 r.

Ponad 250 klientów korzysta już z programu recyklingu Farnell element14, który pozwala im na odsyłanie pustych szpul i tacek zgodnych z normami JEDEC, bezpłatnie, niezależnie z którego miejsca w Europie są wysyłane. Program ten jest unikalny w przemyśle komponentów półprzewodnikowych i prowadzi do zaoszczędzenia pieniędzy klientów oraz redukuję ilość śmieci, jakie trafiają na wysypiska i zwiększają emisję dwutlenku węgla.

Gdy szpule i tacki zostaną zebrane, Farnell element14, w ramach współpracy ze społeczną, kooperacyjną organizacją no-profit – Enabled Works oraz z brytyjskim więzieniem Humber, usuwa naklejki i przygotowuje opakowania do ponownego użycia. Tym samym zapewnia pracę osobom niepełnosprawnym i więźniom.

- Jako wiodący dystrybutor w branży elektroniki, Farnell element14 jest zaangażowany w redukcję ilości odpadów, jakie trafiają na wysypiska śmieci w wyniku działalności naszej firmy - powiedział Robert Rospedzihowski, regionalny dyrektor sprzedaży na Europę Wschodnią, Północną i rynki międzynarodowe w Farnell element14. - Nasza polityka bezpłatnego recyklingu, dostępna dla klientów z całej Europy, jest jednym z przykładów tych starań, a jednocześnie pozwala oszczędzić pieniądze naszych klientów i pomaga im osiągnąć ich własne cele w zakresie ograniczenia wytwarzanych odpadów.

Program recyklingu firmy Farnell element14 zdobył nagrodę Green Apple Award w 2013 r.

Źródło: Farnell element14

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę