To będzie najbardziej energetyzująca edycja Evertiq EXPO

To będzie najbardziej energetyzująca edycja Evertiq EXPO Evertiq Expo

Niecałe 2 miesiące pozostały do rozpoczęcia targów Evertiq Expo w Krakowie, jednego z najważniejszych wydarzeń dla branży elektronicznej w naszym kraju. Hasłem przewodnim tegorocznej edycji będą „Technologie Przyszłości”, a gościem specjalnym – dr Maciej Kawecki, popularyzator technologiczny i autor kanału This is IT na YouTube’ie, który opowie o (r)ewolucji AI.

Nowością dla projektantów, producentów i dystrybutorów elektroniki z całego świata oraz wszystkich pasjonatów nowych technologii, którzy 12 czerwca br. spotkają się w Międzynarodowym Centrum Targowo-Kongresowym EXPO Kraków, będzie panel dyskusyjny „Dlaczego Polska?”, poświęcony rozwojowi rodzimej myśli technologicznej. 

Polska staje się ważnym punktem na mapie rozwoju międzynarodowej branży elektronicznej, a Kraków z roku na rok przyciąga coraz więcej renomowanych przedsiębiorstw, które stawiają na innowacje technologiczne. Dlatego jestem podekscytowany, mogąc zaprosić wszystkich uczestników tegorocznej edycji targów Evertiq Expo w Krakowie na pierwszą debatę o najbardziej perspektywicznych kierunkach rozwoju polskiej myśli technologicznej i o tym, co w największym stopniu przyciąga do Polski zagranicznych inwestorów. Panel poprowadzi dr Maciej Kawecki, który jest pasjonatem nowych technologii oraz popularyzatorem polskich innowacji – mówi Daniel Myrtenblad, project manager Evertiq Expo.

Targi w Krakowie potrwają od godz. 9.00 do 16.00. Wydarzeniu będzie towarzyszyć konferencja, podczas której wystąpi gość specjalny – Maciej J. Nowakowski, dyrektor operacyjny Polskiej Platformy Technologicznej Fotoniki. Opowie on o dynamicznie rozwijającym się polskim przemyśle fotoniki i mikrolektroniki, które tworzą coraz widoczniej zarysowany, innowacyjny ekosystem.

>>Zobacz, jak było na poprzednich edycjach Evertiq EXPO<<

Atrakcją tegorocznej edycji Evertiq EXPO w Krakowie będzie także prezentacja wynalazków i nowatorskich rozwiązań opracowanych przez Sekcję Rakiet AGH Space SySTems & Balony Stratosferyczne z Akademii Górniczo-Hutniczej, która stworzyła kompaktowy system awioniki dla rakiet sondujących. Uczestnicy będą mogli również dowiedzieć się więcej o module do hodowli komórek in vitro do badań nad mikrograwitacją oraz systemie podtrzymywania życia w warunkach lotu rakiety.

W przerwach pomiędzy oglądaniem ekspozycji, w której uczestniczyć będą czołowi dystrybutorzy i producenci sprzętu elektronicznego, odbędą się wykłady prowadzone m.in. przez Macieja Kaźmierczaka z Comarch i Rafała Maślankę z firmy Fitech. Podczas warsztatów uczestnicy będą mogli podnieść swoje kwalifikacje pod okiem specjalistów z Infineon Technologies, Tespolu czy Sowy Electronics (we współpracy z MEK Marantz Electronics). 
Zwieńczeniem najnowszej edycji Evertiq Expo w Krakowie będzie przedstawienie niezależnego rankingu dziesięciu największych globalnych dystrybutorów elektroniki.

Udział w targach w roli uczestnika jest bezpłatny. Aby dołączyć do wydarzenia, wystarczy zarejestrować się pod linkiem

Źródło: Evertiq EXPO

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

elektrotechnik AUTOMATYK 4-5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę