Technika pomiarowa dla profesjonalistów

Technika pomiarowa dla profesjonalistów Romaset / Adobe Stock

Specjaliści w zakresie konserwacji i inspekcji, zarządzania obiektami, laboratorium i edukacji wiedzą, że wysokiej jakości sprzęt badawczy jest niezbędny zarówno do efektywnego wykonywania pracy, jak i odpowiedniego szkolenia kolejnych pokoleń inżynierów. Conrad Sourcing Platform dzięki szerokiej gamie technologii pomiarowych dostarcza rozwiązania dla wszystkich możliwych obszarów zastosowań. Prezentuje również innowacje produktowe, wskazuje na aktualne trendy i dostarcza innowacyjnych impulsów w temacie mierzenia, testowania i sprawdzania­.   ­

Wśród niektórych produktów, które ostatnio pojawiły się na rynku, jest wytrzymały mikroomomierz DLRO2x firmy Megger, który umożliwia szybkie, dokładne i powtarzalne wyniki pomiarów nawet w środowiskach o dużym szumie elektrycznym. Inne nowości to stacjonarne, w pełni radiometryczne kamery na podczerwień Fluke FLK-RSE600 9HZ (640 x 480p) i FLK-RSE300 (320 x 240p), które rejestrują 60 klatek na sekundę i przesyłają dane bezpośrednio do komputera, dzięki czemu są w stanie wykryć nawet najmniejsze wahania temperatury. Wysokowydajna kamera termowizyjna Flir E52 ma wbudowane oprogramowanie Inspection Route, które zwiększa wydajność pracy. Ponadto dostępny jest najnowszy kalibrator TK-1000 firmy Voltcraft. To wszechstronne urządzenie do profesjonalnych zastosowań pomiarowych jest w stanie symulować dziesięć typów termopar i cztery różne typy rezystancyjnych czujników temperatury (RTD).

Duży wybór – wiele możliwości 

Wybór w dziedzinie techniki pomiarowej na platformie Conrad Sourcing jest ogromny: laboratoryjne urządzenia pomiarowe obejmują na przykład obciążenia elektroniczne, sterowane zasilacze laboratoryjne, generatory funkcyjne i liczniki częstotliwości, a także analizatory logiczne do sprawdzania charakterystyki sygnału. Ponadto firma Conrad dostarcza oscyloskopy i analizatory widma, które wyświetlają sygnały według charakterystyk czasowych lub zakresów częstotliwości.

W ofercie firmy Conrad dostępne są również multimetry z szerokiej gamy akcesoriami. Obejmują one ręczne mierniki przeznaczone do pracy w terenie, multimetry stołowe do laboratoriów i warsztatów oraz wielofunkcyjne mierniki cęgowe. Inżynierowie muszą być w stanie mierzyć wielkości fizyczne, oceniać właściwości materiałów i sprawdzać parametry środowiskowe w wielu różnych sytuacjach. Dlatego Conrad dostarcza duży wybór urządzeń testujących i diagnostycznych: woltomierze, testery kabli, uziemienia i izolacji czy tachometry i mierniki drgań. Dostępne są również twardościomierze i grubościomierze, a także mikroskopy i kamery endoskopowe do celów kontroli wizualnej.

Parametry środowiskowe, takie jak: temperatura, wilgotność względna, promieniowanie, poziom ciśnienia akustycznego i zanieczyszczenia, są ważnym czynnikiem, ponieważ mogą wpływać na dany scenariusz badań. Jeśli te parametry są znane, specjalista może odpowiednio dostosować swoją pracę i w razie potrzeby podjąć odpowiednie środki. Conrad posiada w swojej ofercie szeroką gamę sprzętu do badań środowiskowych, która obejmuje anemometry, wilgotnościomierze, przepływomierze, a także detektory gazu i emisji zanieczyszczeń. Dostępne są również mierniki natężenia i ciśnienia, termometry oraz detektory EMF (elektrosmogu i radioaktywności). Do długotrwałego rejestrowania danych pomiarowych i możliwości ich późniejszej oceny przydatnym dodatkiem są rejestratory danych.

Pomiar

Urządzenia zasilające i zasilacze znajdują zastosowanie w różnych dziedzinach - od przemysłu po prywatne gospodarstwa domowe. Występują zarówno w formie modułowej, jak i w postaci samodzielnego urządzenia. Conrad oferuje większość materiałów eksploatacyjnych potrzebnych elektrykom i instalatorom, w tym przemysłowe przetwornice DC-DC, falowniki przeznaczone dla inżynierii biomedycznej, zasilacze do montażu gniazdowego i szynowego dla przemysłu motoryzacyjnego, elektrotechniki i logistyki oraz ogromny wybór transformatorów.

Ofertę techniki pomiarowej na platformie Conrad Sourcing uzupełnia bogata gama wag w zakresie metrycznej techniki pomiarowej, a także zasilaczy zapewniających optymalne zasilanie. Bez względu na to, czy chodzi o laboratoryjne urządzenia pomiarowe, multimetry, urządzenia testowe, urządzenia do pomiaru środowiska, metryczną technikę pomiarową czy zasilacze – do wszystkich urządzeń można znaleźć odpowiednie akcesoria. 

Voltcraft – marka z tradycjami 

Marka, która stała się niezastąpiona na rynku techniki pomiarowej, ma w tym roku wszelkie powody do świętowania – urządzenia Voltcraft już od 40 lat sprawdzają się we wszystkich gałęziach przemysłu. Cieszą się zaufaniem projektantów, badaczy, inżynierów MRO, instruktorów, nauczycieli i zagorzałych majsterkowiczów, przy czym wszyscy cenią solidną konstrukcję i innowacyjną technologię produktów. Święto marki Voltcraft zostanie w tym roku należycie uczczone na Conrad Sourcing Platform. Wszyscy sympatycy mogą oczekiwać wyjątkowych ofert i zmieniających się co miesiąc tematów dotyczących asortymentu Voltcrafta. 

Źródło: Conrad Electronic

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

elektrotechnik AUTOMATYK 4-5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę