Targi Enex już w przyszłym tygodniu

Targi Enex już w przyszłym tygodniu Targi Kielce

Targi Enex od lat gromadzą najważniejszych przedstawicieli branży odnawialnych źródeł energii oraz energetyki konwencjonalnej. Wydarzenie, na którym planowo ma pojawić się ponad 150 wystawców z 14 krajów, będzie miało miejsce od 23 do 24 lutego w Targach Kielce.

Najnowsza edycja Targów Enex zapowiada się rekordowo, nie tylko ze względu na rozkwit branży fotowoltaicznej, ale także z uwagi na obecne i przyszłe zmiany prawne. Branża odnawialnych źródeł energii przeżywa prawdziwe oblężenie. Rządowe programy proekologiczne takie jak „Mój Prąd” i „Czyste Powietrze” sprawiły, że coraz więcej Polaków korzysta z paneli fotowoltaicznych czy pomp ciepła. Nowoczesne, ekologiczne rozwiązania są także receptą na coraz wyższe rachunki za prąd.

Targi Enex to jedno z niewielu wydarzeń w Polsce, które skupia jak w soczewce całą branżę energetyczną. Są tu najważniejsi producenci paneli fotowoltaicznych, instalatorzy pomp ciepła, dilerzy samochodów elektrycznych, firmy zajmujące się magazynowaniem energii, ale także te trudniące się energetyką tradycyjną. Dzięki współpracy z ekspertami – przedstawicielami świata nauki i przedsiębiorczości – Międzynarodowe Targi Odnawialnych Źródeł Energii nie są tylko platformą nawiązywania relacji biznesowych, ale także wymiany doświadczeń, myśli i pomysłów.

Targi Enex to miejsce premier dla wielu produktów. Marki decydują się pokazać swoje nowości. Prezentują je po raz pierwszy w Polsce właśnie na Targach Enex, ponieważ wiedzą, że tu spotkają się z najlepszym odbiorem wśród branżowych zwiedzających. Dodatkowo organizatorzy dbają o to, aby goście Targów Kielce nie tylko zapoznali się z ofertami wystawców, ale także wzięli udział w dyskusjach, panelach i konferencjach. Gośćmi wydarzenia są przedstawiciele firm takich jak: zakłady energetyczne, producenci osprzętu i urządzeń dystrybuujących energię, specjaliści i naukowcy z uczelni technicznych. Wśród zwiedzających nie brakuje również przedstawicieli urzędów miast i gmin, którzy decydują o wydatkach energetycznych branż.

W ramach tej edycji zaplanowano szereg wydarzeń towarzyszących, m.in.: XIII Forum Solar+,  XV Forum Pomp Ciepła, konferencję Energia.pl i VI Konferencję Heat not Lost.

Źródło: Targi Kielce

 

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Zobacz również

elektrotechnik AUTOMATYK 4-5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę