Targi Automaticon 2022 za nami

Targi Automaticon 2022 za nami PIAP

Za nami 26. edycja Międzynarodowych Targów Automatyki i Pomiarów Automaticon. Mimo pandemii dopisali zarówno wystawcy, jak i goście, którzy chętnie korzystali z tak rzadkiej dziś okazji do osobistych rozmów i nawiązania nowych kontaktów.

Warszawskie centrum EXPO XXI w dniach 26–28 stycznia 2022 r. było miejscem spotkań jednocześnie dwóch imprez organizowanych razem z targami Automaticon – 19. Międzynarodowych Targów Sprzętu Elektrycznego i Systemów Zabezpieczeń Elektrotechnika oraz 29. Międzynarodowych Targów Sprzętu Oświetleniowego Światło. Patronat honorowy nad tymi wydarzeniami objęły: Ministerstwo Rozwoju i Technologii, Minister Edukacji i Nauki, Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik, Komitet Automatyki i Robotyki PAN. 

218 firm, 4534 gości oraz 246 uczestników szkoleń, warsztatów i seminariów zorganizowanych w trakcie wydarzenia – tak wypada podsumowanie tegorocznych targów w liczbach. 12% zwiedzających stanowili goście z zagranicy, m.in. z takich państw jak: Albania, Łotwa, Ukraina, Francja, Litwa, Belgia, Niemcy, Chorwacja, Mołdawia, Rosja, Austria, Norwegia, Kazachstan, Estonia, Wielka Brytania, Irlandia, Włochy, Portugalia, Czechy, Holandia, Słowacja, Kosowo, Dania i Islandia.

Ze względu na pandemię i obowiązujące obostrzenia, zarówno w Polsce jak i na świecie, tegoroczna edycja miała nieco mniejszy zasięg od poprzednich, ale w opinii wielu wystawców to były znakomite targi pod względem kontaktów handlowych. Jedyne w tej części Europy wydarzenie silnie konsoliduje branżę, a nawiązane kontakty mają szanse przełożyć się na satysfakcjonujące zamówienia i pozwolić sprostać aktualnym wyzwaniom.

Nieodłącznym elementem każdej edycji Międzynarodowych Targów Automatyki i Pomiarów Automaticon jest przyznanie Złotych Medali – prestiżowych wyróżnień, przyznawanych za innowacyjne produkty z szeroko pojmowanej automatyki.

W tym roku otrzymały je:
    • Centrum Badań i Rozwoju Technologii dla Przemysłu (nagrodzono Zrobotyzowany System Tynkarski (ZST),
    • Finder Polska (przekaźnik wysokiej mocy serii 68),
    • Inovatica AGV (autonomiczne wózki widłowe INOVATICA AGV),
    • LEAN TECH (robot AMR Lean-Cart 20.0).
    • Sieć Badawcza Łukasiewicz – Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów PIAP (Tachograf Kolejowy typ TC-XXXP).

Kolejna edycja targów Automaticon odbędzie się w marcu 2023 r.

Źródło: PIAP

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

elektrotechnik AUTOMATYK 4-5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę