Targi ENEX i ENEX Nowa Energia w późniejszym terminie

Targi ENEX i ENEX Nowa Energia w późniejszym terminie Raven Media

Przyzwyczailiśmy się już, że spotkanie przedstawicieli branży odnawialnych źródeł energii oraz firm specjalizujących się w produkcji i dystrybucji energii tradycyjnej w Kielcach ma miejsce w lutym. Jednak w przyszłym roku, z uwagi na obecną sytuację związaną z koronawirusem, targi te odbędą się w nieco późniejszym terminie.

Jak podkreślają organizatorzy targów w opublikowanym komunikacie, ich wiedza, ewentualność wystąpienia nieprzewidzianych okoliczności oraz informacje przekazywane podczas licznych kontaktów przez różne podmioty skłoniły do wniosku, że w obecnej sytuacji może być zagrożona realizacja biznesowych celów uczestników targów, które miały odbyć się w terminie lutowym. Dlatego też zarząd Targów Kielce podjął decyzję o przełożeniu terminu targów ENEX 2021 na 28-29 kwietnia 2021.

Międzynarodowe Targi Energetyki i Elektrotechniki oraz Targi Odnawialnych Źródeł Energii od lat są miejscem spotkań przedstawicieli branży OZE oraz tradycyjnej energii. Zeszłoroczna edycja była największym spotkaniem branży OZE w naszym kraju. Targi ENEX/ENEX Nowa Energia odwiedziło łącznie 8 tysięcy gości z Polski i Europy, a swoją ofertę prezentowało 176 firm z 14 krajów.

Wystawcami tych targów są firmy zajmujące się wytwarzaniem, przesyłaniem i dystrybucją energii, producenci maszyn oraz urządzeń energetycznych i elektroenergetycznych, a także przedsiębiorstwa z branży budownictwa energetycznego. Nowoczesna energia to zaś fotowoltaika czy pompy ciepła i samochody elektryczne.

Wśród zwiedzających Targów Kielce nie brakuje specjalistów z branży: instalatorów, dystrybutorów, deweloperów, a także przedstawicieli administracji publicznej i decydentów samorządowych.

Organizatorzy targów ENEX/ENEX Nowa Energia stawiają także na dzielenie się wiedzą. Tradycją targów są wydarzenia towarzyszące o bogatym programie. Konferencje naukowe, fora techniczne czy branżowe spotkania to punkt obowiązkowy zarówno dla zwiedzających, jak i wystawców.

Uzupełnieniem oferty targów są przygotowane przez organizatorów salony i wystawy. Pasaż energetyczny to miejsce spotkań z energetyką odnawialną: ekologiczne i ekonomiczne pompy ciepła oraz fotowoltaika. Salon Elektromobilności zaprasza wszystkich zainteresowanych samochodami z napędem elektrycznym, ale także producentów infrastruktury: stacji ładowania i baterii. Wystawie towarzyszy także Salon Budownictwa Pasywnego, gdzie prezentowane są najnowsze osiągnięcia energooszczędnego budownictwa.

Źródło: Targi Kielce

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę