Targi SPS 2021 odwołane

Targi SPS 2021 odwołane Mesago Messe

Wydawało się, że pandemia COVID-19 ustąpiła już na tyle, że zaplanowane na drugą połowę br. imprezy targowe, z pewnymi ograniczeniami, ale jednak się odbędą. Tymczasem właśnie zapadła decyzja, że tegoroczna edycja targów SPS – Smart Production Solutions została odwołana.

Tegoroczna edycja międzynarodowych targów poświęconych automatyce przemysłowej miała mieć hybrydowy charakter. W Norymberdze w dniach 23-25 ​​listopada 2021 miała się odbyć fizyczna część targów, a jednocześnie niektóre jej elementy miały mieć miejsce on-line. Dziś już wiemy, że w tym roku targi nie dojdą do skutku.

Główną przyczyną odwołania targów SPS jest oczywiście rosnąca liczba zachorowań oraz hospitalizacji. Dlatego też w Bawarii w tym tygodniu zaczynają obowiązywać ścisłe ograniczenia związane z kontaktami z osobami niezaszczepionymi. Wchodzi też w życie tzw. zasada 2G-Plus, zgodnie z którą wstęp do różnych publicznych instytucji mają tylko osoby zaszczepione i wyleczone, które muszą również wykazać się aktualnym, negatywnym wynikiem testu na koronawirusa.

Głęboko żałujemy tej decyzji, ale w obliczu szybko pogarszającej się sytuacji i jeszcze ostrzejszych przepisów jesteśmy zmuszeni odwołać tegoroczne spotkanie. Naszym celem było zaprojektowanie najlepszej możliwej platformy biznesowej w najbezpieczniejszy sposób. Wiemy, jak ważny jest SPS dla naszych klientów i partnerów, zwłaszcza w tym roku, ale niestety nie będzie możliwości organizacjit targów, pomimo stale poprawiających się środków bezpieczeństwa.

Martin Roschkowski, prezes Mesago Messe Frankfurt, organizatora targów SPS.

Źródło: Mesago

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę