Szybkie ładowanie pojazdów elektrycznych

Szybkie ładowanie pojazdów elektrycznych Farnell

Rozpoczęto dostawy produkowanych przez firmę Murata rozwiązań szybkiego ładowania pojazdów elektrycznych, oferowanych wprost z magazynów Farnella.

Murata to globalny lider w optymalizacji infrastruktury na potrzeby pojazdów elektrycznych. Specjalizuje się w niezawodnych i wytrzymałych produktach, zaprojektowanych tak, by móc z ich użyciem tworzyć najnowocześniejsze systemy ładowania. Poszerzony wybór produktów marki Murata wzbogaca i tak już obszerne portfolio Farnella, obejmujące komponenty przygotowane z myślą o rozwijaniu i produkcji systemów elektromobilności. Wśród nowych rozwiązań znajdują się m.in.:

dławiki dla sygnałów wspólnych serii DLW, przeznaczone dla linii sygnałowych i linii zasilania: stosując dławiki serii DLW inżynierowie-projektanci mogą zredukować szumy problematyczne przede wszystkim w liniach transmisyjnych opartych o sygnały różnicowe, stosowane w motoryzacji oraz w aplikacjach ładowania pojazdów elektrycznych. Omawiane produkty mają niedużą wysokość i bardzo wysoką częstotliwość rezonansową, dzięki czemu pozwalają na odcinanie zakłóceń o dużych częstotliwościach, a więc będą szczególnie przydatne w liniach sygnałowych przekazujących dane z dużą szybkością. W przypadku dławików serii DLW stosowanych z liniami zasilającymi, warto zwrócić uwagę na możliwość pracy z dużymi prądami (nawet do 6 A), dzięki czemu można je stosować z na złączach przy zasilaczach sieciowych. Dławiki te dostępne są w różnych rozmiarach.

przetwornice stałoprądowe serii MGJ1: jest to idealne rozwiązanie na potrzeby zasilania obwodów sterujących tranzystorami IGBT i tranzystorami FET, wykonanymi z węglika krzemu, a stosowanymi w inwerterach. Cechują się bardzo małą pojemnością izolacji, która mimo to jest w stanie stale wytrzymać ciągłe napięcie stałe na poziomie 3 kV, a jej współczynnik CMTI przekracza 200 kV/µS. Przetwornice serii MGJ1 mogą pracować z różnymi, asymetrycznymi napięciami na wyjściu, co pozwala optymalnie dobrać poziomy sterowania bramkami, tak by zmaksymalizować sprawność budowanego systemu. Przetwornice MGJ1 poleca się także na potrzeby aplikacji medycznych i aplikacji związanych z automatyzacją zakładów przemysłowych.

kondensatory DK1 serii Y1: są polecane do stosowania we wszelkiego rodzaju impulsowych zasilaczach sieciowych, w których ważne jest by użyte komponenty nie były zbyt wysokie, a więc dla których klasyczne kondensatory są po prostu zbyt duże. W podzespołach DK1 wyprowadzenia mają kształt płytek nałożonych na ceramiczne, okrągłe dielektryki, umieszczone wewnątrz obudowy z tworzywa sztucznego, co pozwoliło zredukować rozmiar wyprowadzeń i zmieścić się w wysokości 2,5 mm lub nawet mniejszej. Omawiane kondensatory są certyfikowane pod kątem bezpieczeństwa i należy je stosować po stronie pierwotnej przetwornicy, dzięki czemu mogą eliminować szumy, jakie typowo pojawiają się w większości sieciowych instalacji prądu elektrycznego. Kondensatory DK1 można też instalować w niewielkim sprzęcie audiowizualnym, w systemach oświetlenia LEDowego oraz w systemach komputerowych, przeznaczonych do montażu w szafach 19-calowych i umieszczanych w obudowach o wysokości 1U.

Bardzo się cieszymy, że możemy zaoferować naszym klientom tak szeroki wybór rozwiązań marki Murata na potrzeby szybkiego ładowania pojazdów elektrycznych. Klienci firmy Farnell skorzystają z szerokiego wyboru produktów Muraty, dostępnych wprost z naszych magazynów oraz z wielu dodatkowych i zarazem wartościowych usług, takich jak nasze specjalne, internetowe przewodniki aplikacyjne, które zostały przygotowane z myślą o pomocy inżynierom, by skrócić czas jaki jest potrzebny na wprowadzenie nowych produktów na rynek, a także by zmaksymalizować wydajność budowanych aplikacji – powiedział Simon Meadmore, vice president of product and supplier management w firmie Farnell,

Murata to lider w dziedzinie projektowania, produkcji i sprzedaży ceramicznych, pasywnych komponentów i rozwiązań elektronicznych, a także modułów komunikacyjnych i modułów zasilania. Firma podjęła zobowiązanie by rozwijać zaawansowane materiały elektroniczne i najbardziej zaawansowane technologicznie, wielofunkcyjne moduły, przystosowane do bardzo gęstego montażu. Wybór rozwiązań marki Murata na potrzeby ładowania pojazdów elektrycznych i systemów zasilania, a także moduły komunikacyjne, czujniki i komponenty pasywne – wszystkie z nich są z powodzeniem wykorzystywane w pojazdach, sprzęcie telekomunikacyjnym, ochronie zdrowia oraz na rynku przemysłowym i w konsumenckich urządzeniach elektronicznych.

Innowacyjne rozwiązania marki Murata, przygotowane z myślą o szybkim ładowaniu pojazdów elektrycznych, są dostępne do nabycia z wysyłką wprost z magazynów firmy Farnell w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce oraz z serwisu element14 w Azji i krajach Pacyfiku.

Źródło: Farnell

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

elektrotechnik AUTOMATYK 4-5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę