Spółka igus dba o ekologię

igus

Firma igus, w tym również polski oddział wprowadza program recyclingu polimerowych prowadników kablowych. Każda firma może oddać zużyty prowadnik zamiast wyrzucać go na śmieci. Dzięki temu tworzywo trafia do powtórnego obiegu.

Spółka igus – światowy lider w produkcji dedykowanych przemysłowi rozwiązań motion plastics wprowadza proekologiczny program "eko-prowadnik igus", w ramach którego każda firma może oddać do recyclingu zużyty prowadnik kablowy. Co ważne – nie chodzi jedynie o prowadniki dostarczane przez igus, ale dowolnego producenta.

Pod koniec okresu użytkowania prowadniki są zazwyczaj po prostu usuwane, razem z innymi odpadami z tworzyw sztucznych. Prawdziwy recykling występuje tutaj rzadko, ponieważ przetwarzanie odpadów w użyteczny granulat (mielenie ich) jest bardzo kosztowne – mówi Hubert Kowalczyk, manager produktu e-prowadniki igus Polska. – Nasza inicjatywa polega na tym, że Klienci wysyłają na adres naszej firmy odbieramy zużyte prowadniki i dbamy o ich recycling, czyli o to, żeby tworzywo otrzymało nowe życie.

 

© igus

 

Choć polimerowy prowadnik nie jest porównywalny z plastikowymi opakowaniami lub innymi, jednorazowymi produktami z tworzyw sztucznych, to jednak – jak każdy wyrób tego typu – generuje odpady, które stanowią poważny problem, nie tylko dla środowiska. Kampania "eko-prowadnik igus", wpisuje się w politykę społecznej odpowiedzialności biznesu, która jest bliska filozofii działalności firmy.

Źródło: igus

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę