SonicWall przyśpiesza migrację do chmury

Fotolia

SonicWall dodał szereg nowych funkcjonalności do swojej platformy Capture Cloud, w tym: Zero-Touch Deployment i Secure SD-WAN. Nowe rozwiązania są przeznaczone dla dużych firm oraz mniejszych organizacji, które utrzymują swoją infrastrukturę IT w chmurze hybrydowej.

Firma wprowadziła także funkcję Risk Meters do rozwiązania Capture Security Center, która umożliwia przedsiębiorstwom spersonalizowaną ocenę ryzyka zagrożeń w czasie rzeczywistym. Ważną zmianą jest też zapewnienie kompleksowej ochrony w środowisku chmury publicznej, jak Hyper-V, Azure czy AWS, przez wirtualne firewalle nowej generacji SonicWall.

- Firmy coraz częściej wykorzystują chmurę hybrydową, która łączy w sobie zalety chmury publicznej i prywatnej. Z tego powodu potrzebują one także narzędzi, które ułatwią migrację ich infrastruktury IT do tego środowiska, a także zapewnią bezpieczeństwo. Stworzone przez nas narzędzia w pełni współpracują z rozwiązaniami chmurowymi od różnych dostawców – mówi Bill Conner, CEO w SonicWall.

Za bezpieczną migrację firm do chmury hybrydowej odpowiada funkcja Zero-Touch Deployment. Automatyzuje ona ten proces umożliwiając zdalną migrację poszczególnych oddziałów firmy – bez konieczności fizycznej obecności w lokalizacji administratora i ręcznej konfiguracji urządzeń. Po zakończeniu migracji można zarządzać całym środowiskiem za pomocą jednej platformy – SonicWall Capture Security Center – która jest dostępna przez dowolną przeglądarkę internetową.

W celu zmniejszenia ilości kabli i uproszczenia montowania injectorów PoE i przełączników podczas wdrożeń, SonicWall wprowadził wielofunkcyjne zapory ogniowe klasy UTM – SonicWall TZ300P i TZ600P. Zapewniają one zasilanie urządzeniom, które są do nich podłączone przez injectory PoE i PoE+, takim jak bezprzewodowe punkty dostępowe, terminale point-of-sale (POS), drukarki, kamery i inne urządzenia IP.

Coraz większa liczba wykorzystywanych przez firmy aplikacji, urządzeń mobilnych oraz baz danych przekłada się na coraz większą przestrzeń do ataków ze strony cyberprzestępców. Ograniczeniu tej przestrzeni służy funkcja Risk Meters, która została dodana do SonicWall Capture Security Center. Zapewnia on firmom dostęp do analizy na temat źródeł potencjalnych zagrożeń, które mogą obejmować sieci, strony internetowe, chmury, aplikacje, punkty końcowe, urządzenia mobilne i bazy danych.

Dostarczane analizy są dostosowane do specyfiki każdej firmy i jej środowiska IT, tak aby umożliwić administratorom szybkie i precyzyjne działania zapobiegawcze.

Poziomy zagrożeń i oceny ryzyka są na bieżąco aktualizowane – w oparciu o gromadzone w czasie rzeczywistym dane o zagrożeniach i istniejących możliwościach obronnych. Przedsiębiorstwa mogą wykorzystać te analizy np. do planowania poziomu swoich zabezpieczeń czy podczas podejmowania decyzji dotyczących polityki oraz budżetu w obszarze bezpieczeństwa IT. 

Częścią platformy SonicWall Capture Cloud stały się także nowej generacji wirtualne firewalle z serii NSv. Firmy mogą skorzystać z ich kompleksowej ochrony przed zewnętrznymi zagrożeniami m.in. w środowisku chmury Hyper-V, Azure czy AWS.

Możliwość skorzystania za darmo przez rok z takiego wirtualnego firewalla SonicWall mają wszyscy nowi i obecni użytkownicy nowej generacji firewalli SonicWall serii NSa or NSsp. Aby skorzystać z tej promocji, muszą oni mieć aktywne usługi Advanced Gateway Security Suite (AGSS) lub Comprehensive Gateway Security Suite (CGSS).

Funkcja SonicWall Zero-Touch Deployment jest już dostępna dla wszystkich zainteresowanych. Nowa wersja systemu operacyjnego SonicOS 6.5.3 z funkcją Secure SD-WAN oraz z firewallami TZ300P i TZ600P będzie dostępna od grudnia br.

Źródło: SonicWall

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę