SolarEdge z pierwszą wirtualną elektrownią akumulatorową

SolarEdge z pierwszą wirtualną elektrownią akumulatorową Canva

SolarEdge Technologies uruchomił swoją pierwszą wirtualną elektrownię akumulatorową obsługującą brytyjską National Grid ESO Demand Flexibility Service („DFS”). Usługa jest dostępna dla tysięcy właścicieli baterii SolarEdge Home Battery w całej Wielkiej Brytanii, mających kwalifikujące się inteligentne liczniki, którzy są teraz w stanie uzyskać zachęty finansowe, wykorzystując zmagazynowaną energię baterii podczas szczytowego zapotrzebowania DFS z przeznaczeniem do stabilizacji sieci.

W ramach DFS dostawcy energii proszą uczestniczących klientów o zmniejszenie zużycia energii elektrycznej podczas wcześniej zaplanowanych zdarzeń związanych z jej zapotrzebowaniem. Właściciele baterii domowych SolarEdge będą mogli bezproblemowo minimalizować zużycie sieci podczas każdego wydarzenia i uzyskiwać zachęty finansowe, wykorzystując zmagazynowaną energię baterii. Ponadto właściciele baterii z kwalifikującym się licznikiem eksportowym mogą uzyskać jeszcze wyższe zachęty finansowe, eksportując nadwyżkę energii z baterii z powrotem do sieci. Innowacyjna technologia SolarEdge automatycznie zoptymalizuje ładowanie i rozładowanie baterii podczas każdego zapotrzebowania, maksymalizując korzyści dla właścicieli domów i jednocześnie pomagając ustabilizować sieć.

– To doskonały przykład transformacyjnego wpływu, jaki akumulatory mogą mieć na przyszłą stabilizację sieci, oraz tego, w jaki sposób właściciele domów mogą odegrać swoją rolę. SolarEdge jest zaangażowany w ulepszanie sposobów wytwarzania, magazynowania i zużycia energii i wierzymy, że postęp w technologiach słonecznych i magazynowania jest kluczem do odblokowania wartości zarówno na poziomie lokalnym, jak i na poziomie sieci. Nasza innowacyjna technologia upraszcza uczestnictwo w programach reagowania na zapotrzebowanie w sposób inteligentniejszy, bardziej intuicyjny i bardziej opłacalny dla właścicieli systemów – skomentował Meir  Adest, współzałożyciel i dyrektor ds. produktów w SolarEdge Technologies.

Źródło: SolarEdge

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

elektrotechnik AUTOMATYK 4-5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę