SmartDriver – elektroniczny zasilacz LED

Beghelli

Elektroniczny zasilacz od Beghelli to urządzenie, które pozwala na automatyczną regulację strumienia oprawy, utrzymując wartość natężenia oświetlenia na projektowym poziomie. Ponadto urządzenie zasilania LED spełnia wymagania dyrektywy UE dotyczące EMC (zakłóceń elektromagnetycznych) oraz bezpieczeństwa użytkowania (LVD).

W porównaniu do klasycznych rozwiązań zasilacz SD wraz z Systemem AutoDimm zapewnia oszczędność energii elektrycznej do 80%, a w połączeniu z dodatkowymi modułami pozwala w pełni zautomatyzować oświetlenie w firmie. SmartDriver umożliwia programowanie opraw zgodnie ze specyficznymi scenariuszami oświetlenia, odpowiadającymi codziennym sytuacjom lub zaprogramowanie ich działania dopasowanego do wykonywania określonych czynności przez użytkowników (np. kiedy pracownicy udają się na przerwę i hala produkcyjna pozostaje pusta). Mogą one być uruchamiane lokalnie lub zdalnie poprzez Opticom (programowanie oprawy za pomocą lampy błyskowej z telefonu oraz aplikacji Opticom), za pośrednictwem jednostki sterującej lub aplikacji.

Zasilacz SD kalibruje się za pomocą dwóch trybów AutoDimm – Natural Light oraz Dynamic Light. Natural Light uzależnia swoją pracę od ilości światła dziennego docierającego do pomieszczenia i w ten sposób automatycznie reguluje strumień oprawy. Dynamic Light reaguje na szybkie zmiany natężenia, uaktywniając zaprogramowaną wcześniej scenę, która będzie obowiązywać przez dowolny, zaprogramowany okres czasu. Inteligentny zasilacz SD daje możliwość współpracy z innymi popularnymi protokołami komunikacyjnymi, takimi jak analogowy 1-10V czy cyfrowy DALI.

Zasilacz SD montowany jest w produktach oświetlenia podstawowego m.in. Acciaio ECO LED, BS100 LED czy Lens Panel LED, a także w oprawach o dużej mocy jak H400 LED. W opcji zarządzania radiowego zasilacz pozwala zintegrować oświetlenie podstawowe i awaryjne za pomocą pojedynczej jednostki zarządzającej. Podstawowe oprawy oświetleniowe wyposaża się wówczas w moduły komunikacji radiowej, które następnie podpina się do zasilacza. Zapewnia to bezprzewodowe zarządzanie bez konieczności stosowana dodatkowego okablowania sterującego.

SmartDriver znajdzie swoje zastosowanie w oprawach przeznaczonych do obiektów wielkopowierzchniowych, w których priorytetowe jest zminimalizowanie kosztów pobieranej energii przez oświetlenie. Oprawy z zasilaczem SD możemy zamontować w magazynach, halach przemysłowych, biurach czy galeriach handlowych.


Źródło: Beghelli

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę