Sinersio Data Center z certyfikatem EN 50600

Sinersio Data Center z certyfikatem EN 50600 Sinersio

W Unii Europejskiej tylko wąskie grono firm oferujących usługi chmurowe może poszczycić się certyfikatem niezawodności i dostępności na najwyższym poziomie. W ostatnim czasie dołączyła do niego spółka Sinersio, właściciel nowoczesnego data center zlokalizowanego w Nowej Soli (woj. lubuskie).

- To dla nas wielka sprawa i potwierdzenie, że należymy do najbezpieczniejszych data center w Polsce i Europie - mówił Tomasz Stępski, prezes Sinersio. Centrum danych polskiej firmy uzyskało europejski certyfikat EN 50600 w najwyższej, czwartej klasie.

Sinersio i należący do niej obiekt z powodzeniem przeszły wymagający proces certyfikacji pod kątem zgodności ze wspomnianą normą. To najnowszy standard w Europie, opracowany przez Europejski Komitet Normalizacyjny Elektrotechniki i zatwierdzony przez Komisję Europejską.

- Certyfikat potwierdza, że stosujemy najnowocześniejsze rozwiązania dla zapewnienia bezpieczeństwa danych i zaświadcza o niezawodności naszych usług. Standard EN 50600 podlegającym sobie instytucjom rekomenduje Komisja Nadzoru Finansów. To oznacza, że z naszych usług bez obaw korzystać mogą nawet najpoważniejsze instytucje finansowe - tłumaczy Krzysztof Szczeciński, dyrektor operacyjny Sinersio Data Center.

Jak podkreśla prezes Stępski, uzyskanie certyfikatu w najwyższym standardzie to dla firmy wielka sprawa. Dowodzi bowiem, że przedsiębiorstwo jest jednym z dwóch data center w Polsce o najwyższym poziomie bezpieczeństwa, a tym samym należy do europejskiej czołówki.

Certyfikat EN 50600 jest odpowiednikiem amerykańskiego standardu ANSI/TIA-942. Zaświadcza m.in. o niezawodności wszystkich trzech krytycznych instalacji data center - zasilania, chłodzenia i teletransmisji. Potwierdza też bezpieczne położenie i konstrukcję budynku, w którym znajdują się serwery przechowujące dane, w tym jego odporność na pożar, podtopienia i inne kataklizmy.

Przejście procesu certyfikacji nie jest rzeczą łatwą, obejmuje weryfikację data center w siedmiu obszarach obejmujących zarządzanie i infrastrukturę, w tym: konstrukcję budynku i stref, wyposażenie, bezpieczeństwo pod kątem dostaw i dystrybucji energii, stosowanie zabezpieczeń fizycznych i informatycznych oraz wysoką jakość zarządzania informacjami operacyjnymi. Każdy audytowany obszar zawiera około 40 punktów kontrolnych.

Źródło: Sinersio

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę