elektrotechnik AUTOMATYK
Reklama
Reklama

Sinersio Data Center z certyfikatem EN 50600

Sinersio
Reklama
Reklama

W Unii Europejskiej tylko wąskie grono firm oferujących usługi chmurowe może poszczycić się certyfikatem niezawodności i dostępności na najwyższym poziomie. W ostatnim czasie dołączyła do niego spółka Sinersio, właściciel nowoczesnego data center zlokalizowanego w Nowej Soli (woj. lubuskie).

- To dla nas wielka sprawa i potwierdzenie, że należymy do najbezpieczniejszych data center w Polsce i Europie - mówił Tomasz Stępski, prezes Sinersio. Centrum danych polskiej firmy uzyskało europejski certyfikat EN 50600 w najwyższej, czwartej klasie.

Reklama

Sinersio i należący do niej obiekt z powodzeniem przeszły wymagający proces certyfikacji pod kątem zgodności ze wspomnianą normą. To najnowszy standard w Europie, opracowany przez Europejski Komitet Normalizacyjny Elektrotechniki i zatwierdzony przez Komisję Europejską.

- Certyfikat potwierdza, że stosujemy najnowocześniejsze rozwiązania dla zapewnienia bezpieczeństwa danych i zaświadcza o niezawodności naszych usług. Standard EN 50600 podlegającym sobie instytucjom rekomenduje Komisja Nadzoru Finansów. To oznacza, że z naszych usług bez obaw korzystać mogą nawet najpoważniejsze instytucje finansowe - tłumaczy Krzysztof Szczeciński, dyrektor operacyjny Sinersio Data Center.

Jak podkreśla prezes Stępski, uzyskanie certyfikatu w najwyższym standardzie to dla firmy wielka sprawa. Dowodzi bowiem, że przedsiębiorstwo jest jednym z dwóch data center w Polsce o najwyższym poziomie bezpieczeństwa, a tym samym należy do europejskiej czołówki.

Reklama

Certyfikat EN 50600 jest odpowiednikiem amerykańskiego standardu ANSI/TIA-942. Zaświadcza m.in. o niezawodności wszystkich trzech krytycznych instalacji data center - zasilania, chłodzenia i teletransmisji. Potwierdza też bezpieczne położenie i konstrukcję budynku, w którym znajdują się serwery przechowujące dane, w tym jego odporność na pożar, podtopienia i inne kataklizmy.

Przejście procesu certyfikacji nie jest rzeczą łatwą, obejmuje weryfikację data center w siedmiu obszarach obejmujących zarządzanie i infrastrukturę, w tym: konstrukcję budynku i stref, wyposażenie, bezpieczeństwo pod kątem dostaw i dystrybucji energii, stosowanie zabezpieczeń fizycznych i informatycznych oraz wysoką jakość zarządzania informacjami operacyjnymi. Każdy audytowany obszar zawiera około 40 punktów kontrolnych.

Źródło: Sinersio

Reklama

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama