Schneider Electric wyróżniony

Schneider Electric wyróżniony Pixabay

EcoStruxure Automation Expert, ekosystem automatyki przemysłowej rozwijany przez Schneider Electric, został uhonorowany tytułem najlepszego i najbardziej innowacyjnego systemu w tej kategorii w plebiscycie „Engineers' Choice Awards” organizowanym przez Control Engineering.

Mnożąca się lista wyzwań, z którymi boryka się obecnie przemysł, powoduje sytuację, w której dostawcy systemów usprawniających ten obszar muszą nie tylko skupiać się na bieżących potrzebach, ale też projektować systemy, które przyniosą spokój i możliwości usprawniania także w perspektywie przyszłości. Chcąc zrealizować obietnicę, którą przyniosła wizja Industry 4.0, rynek przemysłu i automatyki musi zmienić modele działania, eliminując przy tym pojawiające się ograniczenia.

EcoStruxure Automation Expert to nowa kategoria systemów automatyki przemysłowej, która umożliwia skokowy wzrost jakości, elastyczności i bezpieczeństwa w całym cyklu życia urządzeń przemysłowych przy jednoczesnym usprawnieniu ich komunikacji oraz produktywności. Ekosystem pozwala na sprawniejszą natywną konwergencję IT i OT, umożliwiającą łatwą integrację zaawansowanych aplikacji, narzędzi i technologii informatycznych do zastosowań przemysłowych.

Rozwój platform do automatyki przemysłowej na całym świecie jest podyktowany zmianami, których doświadcza rynek i musi być dostosowany do tego, aby jak najlepiej odpowiedzieć wyzwania Przemysłu 4.0 i jego ewolucji. Trend wpisuje się w rozwijaną przez nas koncepcję uniwersalnej automatyzacji, a więc wprowadzenia na rynek jednego spójnego języka komunikacji i współpracy dla systemów automatyki przemysłowej. Oparty na standardzie IEC 61499 system pozwoli na sprawniejszą konfigurowalność i współdziałanie technologii od różnych dostawców, ale także zagwarantuje niezależność oprogramowania i sprzętu. Wyróżnienie w konkursie „Engineers' Choice Awards”, w którym rozwiązania oceniają inżynierowie, jest dla nas tym bardziej ważne, że potwierdza głosami praktyków kierunek przyjęty przez firmę i wysiłek włożony w rozwój nowego świata automatyki przemysłowej – mówi Ireneusz Martyniuk, wiceprezes Pionu Przemysłu na klaster Europy Środkowo-Wschodniej w Schneider Electric.

W plebiscycie „Engineers' Choice Awards” organizowanym przez Control Engineering wzięło udział 48 dostawców technologii, a analizie ekspertów zostało poddanych 72 rozwiązań w 19 kategoriach. Jurorzy wyłaniający zwycięzców to osoby odpowiedzialne za zakup technologii i te, które mają codziennie do czynienia z ocenianymi systemami.

Źródło: Schneider Electric

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

elektrotechnik AUTOMATYK 4-5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę