Schneider Electric stawia na zrównoważony rozwój

Schneider Electric stawia na zrównoważony rozwój Schneider Electric

Schneider Electric, działający w dziedzinie cyfrowej transformacji, zarządzania energią i automatyki, został wyróżniony przez Microsoft tytułem Partner Roku 2021 w kategorii „Sustainability Changemaker Partner of the Year”. Nagroda jest wyrazem uznania dla pozytywnego wpływu, jaki firma wywiera na otoczenie. Schneider Electric wspiera partnerów i klientów w wyznaczaniu oraz osiąganiu celów dekarbonizacji przy użyciu flagowych rozwiązań platformy EcoStruxure opartych na technologiach Microsoft.

W latach 2018–2020 Schneider Electric pomógł klientom zaoszczędzić 134 mln ton emisji CO2, osiągając poziom 276 mln zaoszczędzonych ton do końca pierwszego kwartału 2021 r. W lutym tego roku kanadyjska organizacja Corporate Knights, która zajmuje się analizą pod kątem działań na rzecz zrównoważonego rozwoju, uznała Schneider Electric za najbardziej zrównoważoną korporację na świecie spośród wszystkich 8000 badanych spółek. Wynik był motywowany realnymi działaniami firmy na rzecz wypełniania luki między ustalaniem ambicji związanych ze zmianami klimatu a ich faktyczną realizacją. Wykorzystując portfolio rozwiązań EcoStruxure, które są zasilane przez chmurę Microsoft Azure, Schneider Electric wspiera organizacje w wyznaczaniu, osiąganiu, mierzeniu i raportowaniu celów dekarbonizacji opartych na naukowych podstawach.

Nagroda wyrazem uznania

Nagroda Partnera Roku w kategorii „2021 Microsoft Sustainability Changemaker” jest wyrazem uznania dla naszej pracy na rzecz przeciwdziałania zmianom klimatycznym. Teraz czas na kolejny etap, czyli wdrożenie jeszcze bliższej współpracy nad innowacjami i wspólnej strategii sprzedaży nowego rozwiązania o nazwie EcoStruxure Traceability Advisor. Pomoże ono naszym klientom połączyć ogromną ilość danych w ich łańcuchu wartości w celu stworzenia 360-stopniowego, odpornego i lepiej identyfikowalnego łańcucha dostaw – mówi Philippe Delorme, wiceprezes wykonawczy ds. zarządzania energią w Schneider Electric. – Jako najbardziej zrównoważona firma na świecie według Corporate Knights wiemy, że przyszłość jest zielona, inteligentna, skoncentrowana na ludziach i zasilana energią odnawialną. Cieszy nas fakt, że nasi partnerzy podzielają wizję i misję Schneider Electric. Konsekwentnie poszerzamy ofertę produktów i wzmacniamy naszą wieloletnią relację z Microsoft, aby wspólnie budować zrównoważoną przyszłość.

Wśród klientów, którym Schneider Electric wspólnie z Microsoft pomógł w realizacji celów zrównoważonego rozwoju, jest m.in. spółka JLL. To jedna z największych na świecie firm doradczych na rynku nieruchomości komercyjnych. Organizacja podjęła śmiałe zobowiązania w celu redukcji emisji dwutlenku węgla i uzyskania użytecznych danych dotyczących energii i zrównoważonego rozwoju w całym portfelu inwestycyjnym.

Nowa siedziba JLL na region APAC w Singapurze wykorzystuje inteligentne technologie IoT, aby wspierać naszą ambicjęstworzenia miejsca pracy przyszłości. Rozwiązanie EcoStruxure dla sektora nieruchomości od Schneider Electric pomaga poprawić samopoczucie osób przebywających w obiekcie, zmniejszyć zużycie energii o 30% i zwiększyć ogólną wartość budynku w całkowicie zrównoważony sposób – podkreśla Darren Battle, dyrektor działu nieruchomości korporacyjnych i miejsc pracy na region Azji i Pacyfiku w JLL.

Strategia zrównoważonego rozwoju dla firmy Blackstone

Schneider Electric został doceniony przez Microsoft również za opracowanie kompleksowej strategii zarządzania energią i zrównoważonego rozwoju dla Blackstone – jednej z największych na świecie firm private equity. Schneider Electric wdrożył oprogramowanie EcoStruxure Resource Advisor, aby zebrać i znormalizować dane dotyczące konsumpcji energii oraz mediów na wszystkich poziomach portfela Blackstone, od pojedynczych obiektów po zestawienia regionalne.

Dane z Resource Advisor pozwalają Blackstone negocjować kontrakty z dostawcami energii, zapewniając właściwe źródło energii po najniższych możliwych stawkach. Firma, dzięki działaniom na rzecz zrównoważonego rozwoju i strategicznemu pozyskiwaniu energii, zaoszczędziła dziesiątki milionów dolarów. We wrześniu 2020 r. Blackstone postawił za cel zmniejszenie emisji dwutlenku węgla o 15% w trzech pierwszych latach od zakupu dowolnego aktywa lub firmy w ramach swojego portfela. Rozwiązania Schneider Electric są kluczowym elementem sukcesu Blackstone w osiągnięciu tego celu.

Schneider Electric, od ponad 15 lat znaczący gracz w dziedzinie zrównoważonego rozwoju, zobowiązał się również do osiągnięcia zerowej emisji netto w całym łańcuchu wartości do 2050 r., a na początku tego roku wdrożył Zero Carbon Project. To nowy ambitny program, który ma pomóc tysiącu największym dostawcom zmniejszyć emisje o połowę do 2025 r.

Źródło: Schneider Electric

 

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

elektrotechnik AUTOMATYK 4-5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę