Rockwell Automation i Comau wspólnie na rzecz kontroli robotów

Rockwell Automation i Comau razem na rzecz kontroli robotów Comau

Rockwell Automation oraz Comau ogłosiły połączenie sił w celu dostarczania na rynek kluczowych narzędzi maksymalizacji wydajności produkcji, dzięki jednolitym rozwiązaniom w zakresie kontroli robotów.

Dzięki nowym rozwiązaniom inżynierowie będą mogli programować całą maszynerię w jednym środowisku, obejmującym również mechaniczne gałęzie Comau, kontrolowane sterownikami Logix Rockwell Automation. Rockwell Automation’s Studio 5000 to oprogramowanie do projektowania systemów zautomatyzowanych, które ułatwia czasochłonne i często trudne zadanie koordynacji tradycyjnie odrębnych systemów kontroli maszyn i robotów tak, aby współpracowały mimo stosowania dwóch różnych narzędzi oprogramowania.

Projektanci maszyn, integratorzy systemów i inni specjaliści zyskają większą wydajność w projektowaniu i wdrażaniu systemów dzięki wykorzystaniu takich narzędzi inżynierii cyfrowej, jak cyfrowe oprogramowanie bliźniacze Emulate 3D Rockwell. Tworzy ono cyfrowe modele linii produkcyjnych, automatycznie generuje kod kontroli maszyn i ma już wbudowane funkcje związane z robotami Comau.

Dodatkowo, połączenie rozwiązań Rockwell i Comau umożliwi użytkownikom końcowym wykorzystanie analityki i bliźniaczych narzędzi cyfrowych do głębszej oceny wydajności maszyn i potencjału optymalizacji produkcji. Będą oni mogli skorzystać również z rozwiązań w zakresie bezpieczeństwa, zmniejszając ryzyko swojej działalności.

Operatorzy hal produkcyjnych stosujący pakiet oprogramowania FactoryTalk Rockwell skorzystają z możliwości oceny zarówno systemów kontroli linii, jak i robotów w jednym interfejsie. Technicy w zakładzie i pracujący na odległość będą musieli nauczyć się tylko jednej architektury i zarządzać nią w celu monitorowania obu systemów. Mogą także odnieść korzyści z oferowanych przez Rockwell narzędzi rozszerzonej rzeczywistości, udoskonalając obsługę cyklu życia i cyklu serwisowania.

Firmy przemysłowe poszukują wydajnych sposobów integracji robotyki w swojej działalności w celu optymalizacji procesów i osiągnięcia sprawności w zarządzaniu – wyjaśnia Blake Moret, prezes i CEO Rockwell Automation. – Współpraca Rockwell Automation i Comau uprości programowanie i zarządzanie cyklem życia, dzięki czemu nasi klienci szybciej osiągną pożądaną wartość.

Moret dodał, że ekspansja w zakresie aplikacji robotyki, będąca integralną częścią strategii Rockwell, pomaga firmom zaoszczędzić czas i zwiększyć wydajność dzięki ujednoliconej kontroli nad robotami, co w rezultacie przekłada się na uzyskiwanie przez nie długoterminowych wartości. Owocem współpracy przy projektowaniu i sprzedaży jest wypracowanie oferty spójnych i ujednoliconych produktów do kontrolowania robotów, oferowanych klientom obydwu firm.

Specjalistyczna wiedza Comau z zakresu robotyki i automatyki przemysłowej w połączeniu z globalnymi możliwościami Rockwell Automation i naszym doświadczeniem w automatyzacji oferują klientom wartości zintegrowanego rozwiązania w robotyce – dodał Paolo Carmassi, CEO Comau. – Cieszymy się ze współpracy z tak ważnym partnerem, odgrywającym wiodącą na rynku rolę we wszystkich branżach przemysłu na skalę globalną.

Źródło: Rockwell Automation

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę