elektrotechnik AUTOMATYK
Reklama
Reklama

Rockwell Automation i Comau wspólnie na rzecz kontroli robotów

Comau
Reklama
Reklama

Rockwell Automation oraz Comau ogłosiły połączenie sił w celu dostarczania na rynek kluczowych narzędzi maksymalizacji wydajności produkcji, dzięki jednolitym rozwiązaniom w zakresie kontroli robotów.

Dzięki nowym rozwiązaniom inżynierowie będą mogli programować całą maszynerię w jednym środowisku, obejmującym również mechaniczne gałęzie Comau, kontrolowane sterownikami Logix Rockwell Automation. Rockwell Automation’s Studio 5000 to oprogramowanie do projektowania systemów zautomatyzowanych, które ułatwia czasochłonne i często trudne zadanie koordynacji tradycyjnie odrębnych systemów kontroli maszyn i robotów tak, aby współpracowały mimo stosowania dwóch różnych narzędzi oprogramowania.

Reklama

Projektanci maszyn, integratorzy systemów i inni specjaliści zyskają większą wydajność w projektowaniu i wdrażaniu systemów dzięki wykorzystaniu takich narzędzi inżynierii cyfrowej, jak cyfrowe oprogramowanie bliźniacze Emulate 3D Rockwell. Tworzy ono cyfrowe modele linii produkcyjnych, automatycznie generuje kod kontroli maszyn i ma już wbudowane funkcje związane z robotami Comau.

Dodatkowo, połączenie rozwiązań Rockwell i Comau umożliwi użytkownikom końcowym wykorzystanie analityki i bliźniaczych narzędzi cyfrowych do głębszej oceny wydajności maszyn i potencjału optymalizacji produkcji. Będą oni mogli skorzystać również z rozwiązań w zakresie bezpieczeństwa, zmniejszając ryzyko swojej działalności.

Operatorzy hal produkcyjnych stosujący pakiet oprogramowania FactoryTalk Rockwell skorzystają z możliwości oceny zarówno systemów kontroli linii, jak i robotów w jednym interfejsie. Technicy w zakładzie i pracujący na odległość będą musieli nauczyć się tylko jednej architektury i zarządzać nią w celu monitorowania obu systemów. Mogą także odnieść korzyści z oferowanych przez Rockwell narzędzi rozszerzonej rzeczywistości, udoskonalając obsługę cyklu życia i cyklu serwisowania.

Reklama

Firmy przemysłowe poszukują wydajnych sposobów integracji robotyki w swojej działalności w celu optymalizacji procesów i osiągnięcia sprawności w zarządzaniu – wyjaśnia Blake Moret, prezes i CEO Rockwell Automation. – Współpraca Rockwell Automation i Comau uprości programowanie i zarządzanie cyklem życia, dzięki czemu nasi klienci szybciej osiągną pożądaną wartość.

Moret dodał, że ekspansja w zakresie aplikacji robotyki, będąca integralną częścią strategii Rockwell, pomaga firmom zaoszczędzić czas i zwiększyć wydajność dzięki ujednoliconej kontroli nad robotami, co w rezultacie przekłada się na uzyskiwanie przez nie długoterminowych wartości. Owocem współpracy przy projektowaniu i sprzedaży jest wypracowanie oferty spójnych i ujednoliconych produktów do kontrolowania robotów, oferowanych klientom obydwu firm.

Specjalistyczna wiedza Comau z zakresu robotyki i automatyki przemysłowej w połączeniu z globalnymi możliwościami Rockwell Automation i naszym doświadczeniem w automatyzacji oferują klientom wartości zintegrowanego rozwiązania w robotyce – dodał Paolo Carmassi, CEO Comau. – Cieszymy się ze współpracy z tak ważnym partnerem, odgrywającym wiodącą na rynku rolę we wszystkich branżach przemysłu na skalę globalną.

Źródło: Rockwell Automation

Reklama

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama