Robot SCARA i4L nowej generacji z nowymi możliwościami

Robot SCARA i4L nowej generacji z nowymi możliwościami Omron

Firma Omron wprowadziła do swojej oferty nową generację robota typu SCARA. Nowy model i4L ma zapewniać całkowicie nowe możliwości dzięki takim cechom jak: połączenie wysokiej jakości, skalowalność, konserwacja zapobiegawcza czy elastyczność integracji.

Zwarta konstrukcja i niewielkie rozmiary robota SCARA i4L firmy Omron zapewniają łatwą jego instalację zarówno na stole (w poziomie), jak i na ścianie (w pionie), bez konieczności stosowania dodatkowego sprzętu lub wsporników. Dzięki tym cechom nadaje się on do wielu zastosowań w zakresie robotyki, w tym do montażu cyfrowego.

Interaktywne alarmy konserwacyjne i kopułowe oświetlenie RGB modelu i4L zapewniają prostą integrację z wyjątkowym modułem łączności za pośrednictwem sieci Ethernet w podstawie, jak również maksymalny czas pracy bez przestojów. Kontrolka stanu pomaga szybciej i wydajniej diagnozować problemy, maksymalizując wartość na każdym etapie cyklu eksploatacji produktu. Urządzenie to nadaje się do powtarzalnych zastosowań o dużej szybkości i jest dostępne w trzech wersjach zasięgu: 350, 450 i 550 mm.

i4L pomaga wydłużyć czas pracy bez przestojów dzięki szybszemu diagnozowaniu problemów. Dobrze widoczne, wielokolorowe kopułowe oświetlenie LED umożliwia serwis prewencyjny oraz w prosty sposób informuje o stanie robota. Kolejną cechą nowego robota jest wysoki poziom bezwładności i powtarzalności jak na lekkie roboty typu SCARA.

Źródło: Omron

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę