elektrotechnik AUTOMATYK
Reklama
Reklama

Robot SCARA i4L nowej generacji z nowymi możliwościami

Omron
Reklama
Reklama

Firma Omron wprowadziła do swojej oferty nową generację robota typu SCARA. Nowy model i4L ma zapewniać całkowicie nowe możliwości dzięki takim cechom jak: połączenie wysokiej jakości, skalowalność, konserwacja zapobiegawcza czy elastyczność integracji.

Zwarta konstrukcja i niewielkie rozmiary robota SCARA i4L firmy Omron zapewniają łatwą jego instalację zarówno na stole (w poziomie), jak i na ścianie (w pionie), bez konieczności stosowania dodatkowego sprzętu lub wsporników. Dzięki tym cechom nadaje się on do wielu zastosowań w zakresie robotyki, w tym do montażu cyfrowego.

Reklama

Interaktywne alarmy konserwacyjne i kopułowe oświetlenie RGB modelu i4L zapewniają prostą integrację z wyjątkowym modułem łączności za pośrednictwem sieci Ethernet w podstawie, jak również maksymalny czas pracy bez przestojów. Kontrolka stanu pomaga szybciej i wydajniej diagnozować problemy, maksymalizując wartość na każdym etapie cyklu eksploatacji produktu. Urządzenie to nadaje się do powtarzalnych zastosowań o dużej szybkości i jest dostępne w trzech wersjach zasięgu: 350, 450 i 550 mm.

i4L pomaga wydłużyć czas pracy bez przestojów dzięki szybszemu diagnozowaniu problemów. Dobrze widoczne, wielokolorowe kopułowe oświetlenie LED umożliwia serwis prewencyjny oraz w prosty sposób informuje o stanie robota. Kolejną cechą nowego robota jest wysoki poziom bezwładności i powtarzalności jak na lekkie roboty typu SCARA.

Reklama

Źródło: Omron

Reklama

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama