elektrotechnik AUTOMATYK
Reklama
Reklama

Robot KR SCARA, czyli nowość od KUKA

KUKA
Reklama
Reklama

Roboty KR SCARA firmy KUKA zapewniają szereg korzyści i sprawiają, że automatyzacja szczególnie w branżach wrażliwych na koszty jest łatwiejsza i długofalowo bardziej opłacalna.

Robot KR SCARA wyróżnia się trzema cechami: siłą, szybkością i wydajnością, które są zamknięte w ultrakompaktowym wydaniu. Różnorodne, zintegrowane układy zasilania mediami sprawiają ponadto, że robot ten jest w stanie sprostać niemal każdemu zadaniu.

Zalety robota KR SCARA

Reklama

Robot KR SCARA wyróżnia się udźwigiem do 6 kg i najwyższą możliwą precyzją, co gwarantuje dużo większą wydajność. Robot ten dysponuje wewnętrznymi układami zasilania mediami dla powietrza, energii elektrycznej i danych. Dzięki zasilaniu mediami w kompletnym pakiecie KR SCARA charakteryzuje się możliwością optymalnego dostosowania do niemal każdego zadania, w nawet najbardziej wymagających warunkach – KR SCARA pracuje w szerokim zakresie temperatur od 5 do 40°C.

Nowy robot KUKA sprawdzi się między innymi do montażu i łączenia elementów oraz zastosowań Pick & Place, manipulowania materiałami, pomiarów i kontroli, paletyzacji i pakowania, a także do nanoszenia warstw produktów, lakierowania czy klejenia. 

Robot KR SCARA – cechy szczególne

Powiązane firmy

Reklama

    • najkrótsze czasy cykli, wynoszące w szczycie do 0,36 s przy zasięgu 500 mm i 0,38 s przy zasięgu 700 mm,
    • niskie całkowite koszty posiadania, dzięki taniej konserwacji, niewielkiemu zapotrzebowaniu energetycznemu i korzystnej cenie,
    • bezpieczeństwo i niezawodność, dzięki sterownikowi KR C5 micro,
    • ultrakompaktowość, którą gwarantuje niska waga i minimalna podstawa robota.

Źródło: KUKA

Reklama

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama