Robot KR SCARA, czyli nowość od KUKA

Robot KR SCARA firmy KUKA KUKA

Roboty KR SCARA firmy KUKA zapewniają szereg korzyści i sprawiają, że automatyzacja szczególnie w branżach wrażliwych na koszty jest łatwiejsza i długofalowo bardziej opłacalna.

Robot KR SCARA wyróżnia się trzema cechami: siłą, szybkością i wydajnością, które są zamknięte w ultrakompaktowym wydaniu. Różnorodne, zintegrowane układy zasilania mediami sprawiają ponadto, że robot ten jest w stanie sprostać niemal każdemu zadaniu.

Zalety robota KR SCARA

Robot KR SCARA wyróżnia się udźwigiem do 6 kg i najwyższą możliwą precyzją, co gwarantuje dużo większą wydajność. Robot ten dysponuje wewnętrznymi układami zasilania mediami dla powietrza, energii elektrycznej i danych. Dzięki zasilaniu mediami w kompletnym pakiecie KR SCARA charakteryzuje się możliwością optymalnego dostosowania do niemal każdego zadania, w nawet najbardziej wymagających warunkach – KR SCARA pracuje w szerokim zakresie temperatur od 5 do 40°C.

Nowy robot KUKA sprawdzi się między innymi do montażu i łączenia elementów oraz zastosowań Pick & Place, manipulowania materiałami, pomiarów i kontroli, paletyzacji i pakowania, a także do nanoszenia warstw produktów, lakierowania czy klejenia. 

Robot KR SCARA – cechy szczególne

    • najkrótsze czasy cykli, wynoszące w szczycie do 0,36 s przy zasięgu 500 mm i 0,38 s przy zasięgu 700 mm,
    • niskie całkowite koszty posiadania, dzięki taniej konserwacji, niewielkiemu zapotrzebowaniu energetycznemu i korzystnej cenie,
    • bezpieczeństwo i niezawodność, dzięki sterownikowi KR C5 micro,
    • ultrakompaktowość, którą gwarantuje niska waga i minimalna podstawa robota.

Źródło: KUKA

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę