Revolution Pi w ofercie Pilz zapewnia automatyzację przyszłości

Pilz

Uzupełnieniem gamy produktów firmy Pilz jest Revolution Pi firmy od Kunbus. Używany jako brama IIoT, przesyła dane ze sterowników PSS 4000 i  PNOZmulti do chmury. Dzięki czemu masz dostęp do swoich danych z każdego miejsca na świecie! Możesz wykorzystywać je w celu optymalizacji swoich procesów.

Revolution Pi bazuje na komputerze osobistym Raspberry Pi. Karta z układem elektronicznym wraz z interfejsami i łączami odpowiednimi do aplikacji przemysłowych została zaprojektowana specjalnie dla Revolution Pi. Moduł bazowy RevPi Core można rozbudować bezprzewodowo, wykorzystując odpowiednie cyfrowe i analogowe moduły We/Wy oraz moduły komunikacyjne, w zależności od wymagania.

Co zyskujesz dzięki Revolution Pi?

Revolution Pi można łatwo zintegrować z architekturą systemu sterowania PSS 4000 lub PNOZmulti czy PNOZmulti 2 i tym samym połączyć sieć automatyzacji ze środowiskiem chmury. W procesie można wykorzystać dane zarówno z nowych jak i starych instalacji. W zależności od wymaganego standardu bezpieczeństwa Revolution Pi można połączyć z chmurą za pośrednictwem przełącznika lub przemysłowego firewalla.

Jakie korzyści?

  • Stanowi on optymalne rozwiązanie dla wielu obszarów aplikacji w przemyśle
  • Umożliwia gromadzenie, ocenę i przetwarzanie danych w bezpośrednim sąsiedztwie instalacji
  • Jest odporny na zakłócenia zgodnie z normą PN-EN 61131-2 i w pełni funkcjonalny w temperaturach od -40 do +55°C
  • Wytrzymała obudowa i złącze 24 V umożliwiają jego przemysłowe zastosowania
  • Dzięki licznym modułom komunikacyjnym istnieje możliwość wbudowania we wszystkie najbardziej popularne architektury systemowe

 

Źródło: Pilz

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę