elektrotechnik AUTOMATYK
Reklama
Reklama

Przesyłanie danych jeszcze bezpieczniejsze

Pixabay
Reklama
Reklama

B&R stale dodaje nowe funkcje bezpieczeństwa do swojego systemu kontroli procesów Aprol. Dzięki nim użytkownicy mogą w najlepszy możliwy sposób chronić swoje projekty przed zagrożeniami cybernetycznymi. Nowa funkcja umożliwia automatyczne szyfrowanie danych inżynieryjnych i zapewnia najwyższy poziom bezpieczeństwa podczas importu i eksportu.

W przypadku większych projektów zadania często są dzielone między członków zespołu rozrzuconych po całym świecie. Aby zagwarantować możliwie najbezpieczniejszą wymianę informacji inżynierskich, wszystkie dane konfiguracyjne muszą być chronione za pomocą szyfrowania. Nowa funkcja Aprol, gwarantująca bezpieczeństwo danych w imporcie i eksporcie, pozwala na szyfrowanie danych przy minimalnym wysiłku.

Reklama

Po odbiorze technicznym cały projekt jest przekazywany odpowiedzialnemu archiwiście w sposób, który wyklucza ingerencję osób niepowołanych. Jakakolwiek późniejsza zmiana jest niemożliwa, jeśli dana osoba nie zna hasła. Tego typu kwestia sprawia, że użytkownicy nie tylko korzystają z wysokiego poziomu bezpieczeństwa danych, ale oszczędzają też dużo czasu, gdyż ręczne szyfrowanie i deszyfrowanie to czynności, które nie są już konieczne.

Reklama

Źródło: B&R

Reklama

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama