Przełącznik typu plug-and-play od Zyxel Networks

Przełącznik typu plug-and-play od Zyxel Networks Zyxel Networks

Zyxel Networks wprowadził na rynek serię niezarządzalnych przełączników 2.5GbE - XMG-100. Te przyjazne dla użytkownika urządzenia typu plug-and-play zostały zaprojektowane tak, aby zapewnić wysoką przepustowość i obsługę Power-over-Ethernet (PoE) dla wielu urządzeń.

Przełączniki XMG-100, dostępne w wersjach 5-portowych i 8-portowych, zapewniają prostą konfigurację i szybką prędkość 2,5G na wszystkich portach. Idealnie nadają się do podłączania urządzeń takich jak najnowsze punkty dostępowe Wi-Fi 6/6E lub Wi-Fi 7, kamery monitoringu IP, telefony VoIP, odtwarzacze multimedialne i inteligentne urządzenia domowe, takie jak światła LED i czujniki bezpieczeństwa.

Przełączniki XMG-100 są również wyposażone w dodatkowy światłowodowy port uplink 10G (SFP+), który umożliwia łatwe podłączenie do urządzeń NAS i małych serwerów w celu szybkiego przesyłania dużych plików oraz treści wideo i obrazów.

Łatwa instalacja

Obsługa standardu PoE++ umożliwia zasilanie wielu urządzeń bezpośrednio z przełącznika, dzięki czemu podłączenie i korzystanie z wielu urządzeń jest łatwe i wygodne. Modele 5-portowe (XMG-105HP) i 8-portowe (XMG-108HP) PoE mają całkowity budżet mocy odpowiednio 70W i 100W. Dostępna jest również wersja 8-portowego przełącznika bez PoE (XMG-108).

Te przełączniki o zerowej konfiguracji mogą być instalowane i używane z istniejącymi kablami Cat5, co pozwala obniżyć koszty i jeszcze bardziej uprościć wdrożenie.

Energooszczędna konstrukcja

Konstrukcja bez wentylatora, w połączeniu z solidną metalową obudową i wydajnym rozpraszaniem ciepła, zapewnia cichą pracę i oszczędność energii. Dzięki szerokiemu zakresowi temperatur pracy od -20°C do +40°C i niewielkim rozmiarom, przełączniki serii XMG-100 można łatwo umieścić na komputerach stacjonarnych, zamontować na ścianach lub w niewielkich przestrzeniach.

Wraz z pojawieniem się Wi-Fi 6 i Wi-Fi 7, standard 2.5G stał się nowym punktem odniesienia dla przełączników Ethernet – komentuje Kell Lin, starszy wiceprezes Zyxel Networks. – Nasza seria XMG-100 to najlepszy wybór wśród wszystkich przełączników 2.5G. Oferuje ultra-wysoką wydajność, trwałość, wyjątkowy budżet PoE ++ i elastyczność łączenia się z sieciami 10G. Seria XMG-100 została zaprojektowana, aby zapewnić jak najlepsze doświadczenie w sytuacjach, gdzie szybkość przesyłu danych i minimalne opóźnienia są kluczowe. Seria XMG-100 ustanawia nowy standard w branży. 

Źródło: Zyxel Networks

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

elektrotechnik AUTOMATYK 4-5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę